CHP’de KERBELA kavgası

CHP’de KERBELA kavgası
9 Ocak 2018 17:04

CHP’den ihraç edilen Ozan Çelik “Gümrükçü, fikrin zikrin değilse, Kerbela şehitlerinden hemen şimdi özür dile” yazan bir atkı açıyor. Bunun üzerine CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Çelik’i omzundan tutarak uyarmak istiyor.

 

 

 

CHP İzmir İl Kongresi’nde kavga çıkmıştı.

 

1

Ben Tv’nin yayınladığı görüntülerde, CHP’den ihraç edilen Ozan Çelik “Gümrükçü, fikrin zikrin değilse, Kerbela şehitlerinden hemen şimdi özür dile” yazan bir atkı açıyor. Bunun üzerine CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Çelik’i omzundan tutarak uyarmak istiyor.

5

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger ise Çelik’i sert bir şekilde kürsüden uzaklaştırıyor. Bu sert müdahalesinin ardından araya giren birine Aksünger’in vurduğu görülüyor.

2

İzmir’in yerel haber sitesi İzGazete’de yer alan habere göre; Utku Gümrükçü’nün konuşması sırasında yaşanan bu olay sonrasında kongreye 15 dakika ara verilmiş, aradan sonra Gümrükçü konuşmasına devam etmişti. Aksünger ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada olayın kendisine yönelik olmadığını söylemişti.

 

ATKIDAKİ SÖZÜN SEBEBİ

 

CHP Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü, İl Başkanlığı’na adaylığını CHP İzmir İl Binası’nda kalabalık katılımlı bir basın toplantısı ile gerçekleştirmiş, burada yaptığı konuşmada ise dil sürçmesi ile “Kerbela’da şehit edilenlerin ruhu var” demek yerine “Kerbela’da şehit edenlerin ruhu var” demişti.

3

YENİ AÇIKLAMA YAPTI

 

Öte yandan Ozan Çelik, olay sonrasında sosyal medya hesabından yaptığını savunan açıklamalar yaptı. Çelik kongre günü “Sizlerin siyasi ikballeriniz uğruna, en büyük desteği aldınız alevi toplumuna yapılan saygısızlığa arka çıkıyor olmanız, günü geldiğinde bu toplumdan gereken cevabı alacağınız gerçeğini bugün net bir şekilde doğurmuştur. Erdal aksünger buna başta sen dahilsin.. Mücadele daha yeni başlıyor….” notunu paylaşırken, dün de yeni bir paylaşım yaptı.

4

Çelik son paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Değerli Dostlarım; Birçok kesimden destek geliyor. Başta basın organları ve siz dostlarım süreç öncesi, sonrası ve ilerleyen süreç hakkında açıklama bekliyor. Dün nasıl ki bu kardeşiniz haklı olduğu davalar karşısında susmadı ise emin olmanız gereken, yine aynı tutarlılıkla davasının arkasında olacağıdır… Bu toplum asla yalnız değildir…”

 

Odatv.com

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar