CHP’de, İzmir için  tablet ve akıllı telefonlar üzerinden anket!

CHP’de, İzmir için tablet ve akıllı telefonlar üzerinden anket!
8 Ocak 2019 13:42

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin kalesi İzmir’de yarışa hangi isimle gireceğini netleştirmek için son bir anket yapılması kararı aldı.

 

 

Şevket Yaman / Milliyet

 

 

İzmir’de en geniş kesimlerin desteğini alabilecek ismin ortaya çıkması için başlatılan anket çalışmasında, Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, İzmir milletvekilleri Murat Bakan, Selin Sayek Böke ve Kamil Okyay Sındır, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur ile iş kadını Figen Baz’m isimleri yer alıyor.

 
Anketin, tablet ve akıllı telefonlar üzerinden bir uygulama ile gerçekleştirildiği, böylece anketörün nerede ve kiminle görüştüğünün tespit edilebildiği kaydedildi. Her kişi için belli bir süre sınırında yapılması gereken anketin anında araştırma merkezine iletildiği belirtildi. Anket yapılan seçmenin de daha sonra farklı bir kişi tarafından aranarak verdiği yanıtların teyit edildiği bildirildi.

 
Anket sonuçlarının bir kaç gün içinde Genel Başkan’m masasında olacağı öğrenildi. CHP’de İzmir için daha önce yapılan araştırmaların aksine, son anketin adayın belirlenmesine önemli ölçüde etki edeceği belirtildi.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar