CHP’de İnce hakkında tweet yasağı başladı!

CHP’de İnce hakkında tweet yasağı başladı!
7 Ağustos 2020 12:34

Bazı Genel Merkez yöneticilerinin kendilerine yakın gençlik kolları üyelerini, tetikçi gibi kullanarak, CHP’nin her kademesinde görev alan, 40 yılı aşkın süredir, partiye hizmet veren Muharrem İnce’ye küfür, hakaret içeren tweetler atmaları ve adeta mahalle baskısı uygulamaları üzerine, CHP Genel Merkezi il örgütlerine gizli bir bildiri yolladı.

 

 

Ecan Öztürk’ün haberine göre Muharrem İnce, yeni parti için kolları sıvadı, CHP tabanı hareketlendi. İnce’nin sosyal medya paylaşımlarının altına CHP’li yöneticilerin yorum yapması Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’yı harekete geçirdi. Salıcı, il başkanları ve yöneticilerine “Sayın Muharrem İnce’nin adını da karıştırarak televizyonlarda bol dedikodulu tartışmalar yapılmakta. Hiçbir il başkanımız veya örgüt yöneticimiz bu tartışmalarda açıklama yaparak veya sosyal medya üzerinden görüş belirtmesin” mesajı gönderdi.

 

 

Salıcı’nın ardından İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da 39 ilçe başkanına İnce’nin hiçbir paylaşımına yorum yapılmamasını belirterek ‘tek kelime yazmayın’ talimatı gönderdi.

Yorumlar

Yorumlar