CHP’de gergin toplantı

CHP’de gergin toplantı
14 Şubat 2018 18:00

CHP, tartışmalı geçen kurultay sonrasında TBMM’de basına kapalı bir grup toplantısı yaptı. Yaklaşık 4.5 saat süren toplantı gergin geçti. Kurultay’da aday olan Muharrem İnce’nin ekibi hem Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu, hem de kurultayda divan başkanlığı yapan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i çok sert ifadelerle eleştirdi. Kılıçdaroğlu’nun da yönetimine karşı yapılan eleştirilere tepkisi sert oldu.

 

 

 

ÜÇ KONUDA TARTIŞMA ÇIKTI: ‘NAZLIAKA’ TARTIŞMASI

 

Grup toplantısında üç konuda tartışma çıktı.

 

CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, kurultay sonrası ilk Parti Meclisi toplantısında, CHP’den ihraç edilen Aylin Nazlıaka’nın durumunun gündeme getirilmesine tepki gösterdi. “Makam odasındaki Atatürk portresini indirme” tartışmasında adları geçen vekiller de söz alarak Yılmaz’a tepki gösterdiler.

 

Zeynep Altıok, Yılmaz’a içinde “akrep” geçen bir şiirle karşılık verdi. Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, olaya kendisinin de adının karıştırılmasına sert tepki gösterdi.

 

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ TARTIŞMASI

 

Vekiller arasında yaşanan bir başka tartışma ise Beşiktaş Belediye Başkanlığı konusunda oldu. bir önceki Parti Meclisi’nde Beşiktaş Belediye Başkanı aleyhinde imza toplandığını hatırlatan vekiller, imza toplanmasına ön ayak olanlardan birinin daha sonra yönetime girdiğini ve imzasını geri çektiğini belirterek, bu durumu eleştirdi. Eleştirilere muhattap olan vekilin ise buna sert tepki gösterdiği öğrenildi.

 

KURULTAY VE TÜZÜK TARTIŞMASI

 

Üçüncü tartışma ise kurultayda Muharrem İnce’ye delegeler tarafından verilen mükerrer oylarla ilgili konu ve Genel merkez’in bu konuya yaklaşımı oldu. İnce’nin ekibi ayrıca, tüzük kurultayı yapılacağının kendilerine haber verilmemesini, bunu internet sitelerinden öğrenmelerini eleştirdi.

 

Kılıçdaroğlu ise bu konudaki eleştirilere tüzük kurultayının yapılacağını defaatle söylediğini, bunun yeni bir şey olmadığını söyleyerek yanıt verdi.

 

Bazı vekiller kurultayın Türkiye gündeminde istenilen etkiyi yaratmadığını, CHP’nin sürekli AKP’nin yarattığı gündemi takip ettiğini de söyleyerek, genel merkezi eleştirdiler.

 

MECLİS’İ BOŞ BIRAKMAYIN

 

Kılıçdaroğlu toplantı sonunda tüm eleştirileri aldıktan sonra yaptığı konuşmada, vekilerden Meclis’i boş bırakmamalarını istedi.

 

Kendisinin kimi zaman vekiller tarafından yalnız bırakıldığından da yakınan Kılıçdaroğlu, “bazen verdiğim mücadelede tek başıma kaldığımı hissediyorum” mesajı verdi.

 

Kılıçdaroğlu, vekillerden sürekli CHP’lilerin katıldığı toplantılara katılıp, sürekli CHP’lilerle sohbet ederek, partiyi ve parti yönetimini konuşmak yerine, toplumun diğer kesimlerine de ulaşarak, Türkiye’nin gerçek gündemini konuşmalarını da istedi.

 

 

Kaynak: Sözcü

 

 

Yorumlar

Yorumlar