CHP’de bir kurultay çağrısı da Hatay’dan geldi

CHP’de bir kurultay çağrısı da Hatay’dan geldi
4 Temmuz 2018 18:03

Hatay’da CHP İl Başkanı Halil İbrahim Özgün ve kurultay delegeleri kurultay çağrısı yaptı.

 

 

 

CHP’de 24 Haziran’daki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, genel başkan koltuğuna talip olmasıyla başlayan olağanüstü kurultay çağrısına Hatay’dan da destek geldi.

 

Hatay’da CHP İl Başkanı Halil İbrahim Özgün ve bir dönem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yakın çalışan Parti Meclisi üyeliği ve Genel Başkan Yardımcılığı yapan Nihat Matkap’ın da aralarında bulunduğu kurultay delegeleri yaptıkları açıklamada, “İl başkanı ve kurultay delegeleri olarak partimizi ve genel merkezimizi ivedilikle en üst karar organı olan kurultayı toplamaya davet ediyoruz” diyerek kurultay çağrısı yaptı.

 

CHP Hatay İl Başkanı Özgün ve kurultay delegelerinin yaptığı kurultay açıklaması şöyle:

 

“24 Haziran seçimleri sonrası, parti oy oranları ile cumhurbaşkanı oy oranları arasındaki fark, kamuoyunda yeni tartışmalara yol açmıştır. Özellikle CHP, bu tartışmaların ana öznesi gelmiştir. Partimizin sürekli olarak basında, sosyal medyada ve kamuoyu önünde tartışılır hale gelmesi partimizin kurumsal kimliğine ciddi zarar vermektedir.

 

Türkiye’nin en genç il başkanı olarak gençliğin sesine kulak verdik. Halkın partisi olarak, halkın sesine kulak verdik. Medeniyetlerin kenti olarak Hatay’ın sesine kulak verdik ve kurultay çağrısı yapmayı gerekli gördük.

 

Yerel yönetim seçimlerine gidilen bu süreçte, kamuyounda CHP ile ilgili tartışmaların bir an önce sonlandırılması acil elzemiyet arz etmektedir. Ayrıca parti üst yönetiminin 24 Haziran seçimlerin sürecindeki kararlarının, yarattığı sonuçların ve bunlara yöneltilen eleştirilerin basın yoluyla irdelenmesi, partimizin kurumsal yapısına zarar vermektedir. Bu tartışmaların, CHP’nin en üst demokratik kurulu olan kurultayda, aile içerisinde görüşümesi ve bir nihayete erdirilmesi gerekmektedir.

 

İktidara giden yol yerel yönetim başarısından geçmektedir. Partimizin enerjisini sürekli içeride harcaması, hedefi uzaklaştıracaktır. Bir an önce tartışmaların çözümlemiş, kadrolarını güçlendirmiş bir CHP ile yerel seçim çalışmalarının startı verilmeli ve iktidar hedeflenmelidir.

 

CHP Hatay İl Başkanı ve CHP Hataya kurultay delegeleri olarak gençliğin, halkın ve tabanının sesine kulak verdiğimizde tarihi sorumluluğumuzu yerine getirmeye karar verdik. Yerelde ve Türkiye’de iktidar için, aşağıda imzaları bulunan il başkanı ve kurultay delegeleri olarak partimizi ve genel merkezimizi ivedilikle en üst karar organı olan kurultayı toplamaya davet ediyoruz.

 

Halil İbrahim Özgün – CHP Hatay İl Başkanı
Nihat Matkap – Kurultay delegesi
Servet Mullaoğlu – Kurultay delegesi
Derya Altunay – Kurultay delegesi
İbrahim Yaman – Kurultay delegesi
Mehmet Günenç – Kurultay delegesi
Ender Çolakoğlu – Kurultay delegesi
Filiz Haksöz – Kurultay delegesi
Hasan Ramiz Parlar – Kurultay delegesi
Nalan Akkülah – Kurultay delegesi
Sunel Aksu Yılmaz – Kurultay delegesi
Fevziye Miçoğulları – Kurultay delegesi
Sonay Aykut – Kurultay delegesi”

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar