CHP’DE BİR AKRABA DAHA

CHP’DE BİR AKRABA DAHA
2 Ağustos 2019 08:18

CHP’li bir belediye de daha akraba ataması.

 

 

 

CHP içindeki akraba atamaları tartışılmaya devam ediliyor. CHP’nin Torbalı, Seyhan, Karaburun ve Menderes belediyelerindeki akraba atamalarına, CHP Genel Merkezi çok sert karşı çıkmıştı. Öyle ki, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu akraba atamalarına karşı, “Bunların hepsi düzelecek. Hepsi ama istisnasız. Belediye başkanlarının akrabalarının yönetici pozisyonuna getirilmesini doğru bulmuyoruz” derken, konuyla ilgili siyasi ahlak düzenlemesi yapılması için teklif vereceklerini belirtti ve Meclis Başkanı’nı göreve çağırmıştı.

 

 

CHP Genel Merkezi, kendi belediyelerindeki akraba atamaları ve belediye şirketlerine belediye başkanının görevlendirmesi karşı sert tavır alırken, AKP’nin Trabzon, Bursa, Ağrı ve diğer belediyelerindeki benzer kararlara ilişkin bir açıklama yapmaması da dikkat çekiyor.

 

Öte yandan CHP’de benzer bir akraba ataması da Ankara’nın Çankaya Belediyesi’nden görüldü. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in halasının kızı Pınar Gül, belediyenin özel kalem müdürlüğünden göreve başladı.

 

Odatv’nin belediye içindeki kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Taşdelen’in halasının kızı Pınar Gül daha önce İzmir Tire belediyesinde memur olarak çalışıyordu. Uzun yıllar Tire Belediyesi’nde memur olarak çalışan Pınar Gül’ün, özel kalem müdürlüğü boşaldığı için geçici olarak bu göreve getirildiği belirtildi. Belediye kaynakları, Pınar Gül’ün vekaleten bu göreve getirildiği ve yerine bir başka isim geldiğinde özel kalem müdürlüğünden alınacağı ifade edildi.

 

cankaya-belediyesi

Yorumlar

Yorumlar