CHP’de anketler masaya geliyor!

CHP’de anketler masaya geliyor!
26 Eylül 2018 12:47

CHP’de yerel seçim hazırlığı hızlandı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak MYK’da adaylar için yapılan anketler ve son çalışmalar masaya yatırılacak. 3 büyükşehirin adayları ise yıl sonuna doğru açıklanacak.

 
Karar gazetesinin haberine göre, CHP, yerel seçimlere ilişkin yol haritasını belirlemek üzere çalışmalarını hızlandırdı. CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), “yerel seçim” gündemiyle olağanüstü toplanacak.

 

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında. parti genel merkezinde gerçekleştirilecek toplantıda yerel seçimlere ilişkin yol haritası gözden geçirilecek. Yapılan anketler ve aday çalışmalarıyla ilgili sunumların yapılacağı toplantıda, partinin “yerel seçim strateji belgesi” üzerinde de çalışılacak. Partinin, başta biiyükşehirler olmak üzere belediye başkanı çıkaramadığı il ve ilçelerdeki durumların masaya yatırılacağı toplantıda, olasılıklar üzerinden değerlendirmeler yapılacak. Millet İttifakıma uygun, halkın her kesiminden oy alabilecek adaylar üzerinde çalışan CHP, anket, ön seçim, eğilim yoklaması gibi yöntemlerle adayların belirlenmesini planlıyor.

 
Öte yandan, özellikle büyükşehirleri kazanmayı hedef olarak belirleyen CHP, Ankara ve İstanbul üzerinde yoğunlaştı. Vatandaşların büyük bir çoğunluğundan oy alacak adaylar üzerinde duran parti, isimler üzerinden özel bir çalışma yapıyor. Partinin Ankara ve İstanbul adaylarının en geç yıl sonuna kadar açıklanması bekleniyor. CHP’nin diğer belediye başkan adaylarını ise gelecek aydan itibaren kamuoyuyla paylaşacağı belirtiliyor.

 
CHP, TBMM Grubumun 27. Dönem 1. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı için ise 27-30 Eylül tarihlerinde Bolu Abant’ta kampa girilecek. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşması ile başlayacak kampta, çeşitli sunumlar ve milletvekillerinin değerlendirmeleri olacak. Kampta yerel yerel seçimlere hazırlık da değerlendirilecek. Kılıçdaroğlu’nun kamp boyunca milletvekilleriyle bölgelerindeki adaylara ilişkin görüşmeler yapması bekleniyor.

 

 

 

1111

Yorumlar

Yorumlar