CHP’de aday adayları dosyalarını teslim etti! İşte son adaylar

CHP’de aday adayları dosyalarını teslim etti! İşte son adaylar
27 Ekim 2018 11:10

Son gün CHP’de birçok aday adayı dosyalarını teslim etti.

 

 

 

CHP ’de belediye il ve ilçe belediye başkanlıkları için aday adaylığına başvurular dün sona ererken, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz,  ve eski Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Fevzi Gümüş dosyalarını parti teşkilatlarına teslim etti.

 

Aday adaylığı başvuru süresinin son gününde Kartal Belediye Başkanı Öz dün eşi Feray Öz ile birlikte 3. kez belediye başkanı adaylığı için CHP Kartal İlçe Başkanlığı’na dosyasını teslim etti. Adaylık dosyasını teslim ettikten sonra konuşan Altınok Öz, “Bugün partimin yetkililerinin verdiği yetki ile aday adaylığı başvurumu yapıyorum” dedi. Adalar’da ise 3 dönem CHP İlçe Başkanlığı ve İl Yöneticiliği yapan mimar Uluç Yurtduru adaylık dilekçesini teslim etti. “Mutlu Adalılar, Mutlu Adalar” için aday olduğunu belirten Yurtduru, “Mesleğim ve Adadaki yaşantım nedeniyle Adaların sorunlarını biliyorum. Halkçı bir belediye anlayışı içinde daha güzel bir ada yaratacağız”diye konuştu.

 

 

CHP Esenyurt kurucu ilçe başkanı ve iki dönem Esenyurt ilçe başkanlığı yapan Erdal Akyol da Avcılar ilçe örgütüne giderek, belediye başkanlığı için aday adayı oldu.

 

Eski Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Fevzi Gümüş de CHP Didim İlçe Başkanlığı’na giderek aday adaylığı için başvuruda bulundu. Adaylık başvurusunun ardından konuşan Gümüş, “Ali Dinçer’in, Vedat Dalokay’ın, Terzi Fikri’nin yaptığı gibi belediyeyi halkla birlikte yöneteceğiz” dedi. Öte yandan Çankaya’da Avukat Sedat Vural ön seçim yapılmayacağı için aday adaylığından çekildiğini açıkladı.

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar