CHP’de 44 il için rapor hazırlığı var!

CHP’de 44 il için rapor hazırlığı var!
18 Ekim 2018 09:40

CHP’de, 24 Ekim’de yapılacak Parti Meclisi (PM) toplantısı öncesinde milletvekilleri ve PM üyeleri seçim bölgelerinde yerel seçimlere ilişkin nabız tutacak.

 

 

Toplam 44 ilde yapılacak çalışmalar parti yönetimine rapor edilecek. Bu kapsamda PM toplantısında üzerinde herhangi bir tartışma olmayan ve mutabakat sağlayan 200’e yakın belediye başkan adayının belirlenerek açıklanabileceği de ifade ediliyor.

 

 

 
Vekiller nabız tutacak

 
Toplantıda yerel seçimlere ilişkin görevlendirmeler de yapıldı. Edinilen bilgiye göre, grup başkanvekilleri CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatını milletvekillerine iletti. Bu doğrultuda milletvekilleri 22 Ekim’e kadar seçim bölgelerine giderek yerel seçim konusunda nabız tutacak. CHP’li vekiller ve PM üyelerinin toplam 44 ilde yerel seçimlerle ilgili çalışma yapacağ lbelirtilirken; seçim bölgelerinde âdayın kim olması ve adayın nasıl belirlenmesi gerektiği konularında bölgeden gelen talepleri genel merkeze iletecek

 
CHP milletvekillerinden 44 ilde yapacakları görüşmeler için bazı ipuçlan da verildi. Milletvekillerinden, CHP dışı seçmenlere yakın olan sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle de görüşmeleri istendi. Bölgedeki muhtar, akademisyen ve meslek odaları temsilcileriyle de görüşme yapılması talep edildi. Vekillerden tebdili kıyafet ile çarşıda dolaşıp halkla buluşması aday adaylarıyla mülakat yapması talep edildi.

 

ab17c7718bd4e8c4

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar