CHP’de 3 günde 3 kritik toplantı!

CHP’de 3 günde 3 kritik toplantı!
14 Ocak 2019 13:45

CHP haftaya Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısıyla başlıyor. Kılıçdaroğlu’nun A Takımı ile yerel seçim hazırlıklarını masaya yatırmasının ardından salı günü, Ankara adayı Mansur Yavaş için aday tanıtım toplantısı yapılacak. CHP Parti Meclisi (PM) ise Çarşamba günü toplanıyor

 

 

Ömer Topsakal/ Habertürk

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde yerel seçim hazırlıkları ile aday belirleme sürecinde son aşamaya gelindi. Bu güne kadar toplamda 630 adayını netleştiren CHP’de gözler İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul ilçelerine çevrilmiş durumda.

Ankara adayı Mansur Yavaş için ise tanıtım toplantısı gerçekleştirilecek. Salı günü saat 13.30’da, ATO Kongre Merkezi’nde yapılacak toplantı için, CHP grup toplantısının da yeri değiştirildi. Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri ve MYK üyeleri ile tam kadro ATO’da olacak. Böylece “Mansur Yavaş’a parti içerisinde itiraz var” iddialarına da yanıt verilmesi hedefleniyor. İlk olarak kürsüye, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gelerek parti grubuna hitap edecek. Ardından da Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş kürsüde olacak. Ankara için hazırlanan projeleri, izlenecek yol haritasını anlatacak. Toplantıya İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılıp katılmayacağı ise henüz netlik kazanmadı.

 

 

İZMİR ADAYI AÇIKLANABİLİR

 

CHP’de Çarşamba günü ise Parti Meclisi toplantısı var. Bazı il ve ilçe adaylarının açıklanacağı toplantıda, İzmir adayının da oylanabileceği belirtiliyor. Merkez Yönetim Kurulu, Çarşamba sabahı Parti Meclisi öncesinde, İzmir için yapılan 7 adaylı anketi masaya yatıracak. Eğer nihai karar verilirse, aday, oylama yapılması için Parti Meclisi’ne getirilecek. İstanbul ilçeleri için ise çalışmaların son aşamaya geldiği, ancak bir sonraki toplantıya bırakılmasının da muhtemel olduğu belirtiliyor.

 

 

https://www.haberturk.com/chp-de-3-gunde-3-kritik-toplanti-2291119

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar