CHP yönetimini eleştiren partililer disipline sevk edildi!

CHP yönetimini eleştiren partililer disipline sevk edildi!
27 Eylül 2018 12:30

CHP Keçiören İlçe Teşkilatı üyesi Abbas Canyurt, evinden getirdiği koltukla CHP Genel Merkezi önünde eylem yapmıştı. Canyurt, “Bu benim kendimce bir eylem şeklim. Partimle ilgili herhangi bir problem ve sıkıntım yok, yöneticilerimle sıkıntım var. Böyle bir eylem düşündüm. Koltuk getirdim oturuyorum. Parti yönetimi, genel merkez yöneticileri yeter artık” demişti.

 

 

CHP’li Abbas Canyurt, bu eylemenin ardından ihraç istemiyle disipline sevk edildi. CHP Ankara İl Başkanlığı’na giden Abbas Canyurt, savunma dilekçesini sundu. CHP’li Canyurt savunmasında, “Siyaset belirli makamları ‘demokratik yöntemle’ ele geçirip ‘anti demokratik yöntemle’ o makamı koruma işi değildir. Makam vatandan üstün değildir” ifadelerini kullandı. Canyurtûn savunma dilekçesindeki “Son belediye kaybedildiğinde, Son Meclis yok olduğunda, Son Cumhuriyet yıkıldığında, MYK Koltuğunun yenmeyen bir şey olduğunu anlayacaktır” şeklindeki son cümlesi dikkat çekti.

 

İşte o savunma:

a1

a2

CHP’li Abbas Canyurt, savunmasının ardından CHP İl Başkanlığı önünde kısa bir açıklama yaptı.

Bir başka disiplin soruşturması haberi CHP Bursa İl Başkanlığı’ndan geldi. CHP’li Ali Uluşahin, sosyal medya mesajları nedeniyle ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi.

İşte CHP İl Başkanlığı’nın yazısı:

k1

CHP’li Ali Uluşahin ise sosyal medyada disipline sevk olunmasına neden olan mesajlarını şöyle paylaştı:

tweet

tweet2

twee3

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar