CHP YDK’sında şok istifa

CHP YDK’sında şok istifa
11 Şubat 2018 08:00

CHP Genel Merkezi’nde Yüksek Disiplin Kurulu ilk toplantısını yaptı.

 

 

 

Toplantı’da İzmir temsilcilerinden Banu Gençkan’ın görevinden istifa ettiği öğrenildi. Gençkan’ın istifası İzmir gündeminde bomba etkisi yarattı.

 

CHP’nin 3-4 Şubat’ta gerçekleştirdiği Adalet ve Cesaret Kurultayı’nda İzmir’den Yüksek Disiplin Kurulu’na çarşaf listeden Mahir Polat ile birlikte giren iki isimden biri olan Banu Gençkan’ın görevinden istifa etti. Gençkan’ın yerine Gonca Yelda Orhan yönetim kurulu toplantısına katıldığı öğrenildi.

 

İBB MECLİSİNİ YDK’YA TERCİH ETTİ

 

İzmir CHP Kulislerinde Gençkan’ın İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nden istifa etmemek için YDK üyeliğinden istifa ettiği konuşuluyor. Parti kulislerinde bu iddia konuşulurken Gençkan yaptığı açıklama ile bu iddiayı adeta teyid etti.

 

Gençkan yaptığı açıklamada “Genel Başkanımızın arkasındayız ve Parti organlarına saygımız sonsuz. Meclis üyeliği görevim devam ediyor. Yerelde kalıyorum devam ediyorum. Mali müşavirlik ofisim var ve yoğun bir çalışma temposu söz konusu. 2019 sürecinde YDK’da çeşitli illerde görevlendirmeler olacak. Genel siyasetin temposunda işlerimin etkilenmemesi için bir değerlendirme yaptım. Yerelde görevime sonuna kadar devam edeceğim. CHP Türkiye’nin birleştirici gücü. Her görev değerli. Yerime geçen arkadaşımızın da bu görevi çok iyi yürüteceğine inanıyorum” dedi.

 

 

Kaynak: Gerçek Haberci

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar