CHP YDK, Gürsel Erol’a kınama cezası verdi!

CHP YDK, Gürsel Erol’a kınama cezası verdi!
26 Ekim 2018 13:06

CHP Yüksek Disiplin Kurulu 26.10.2018 tarihli toplantısında aldığı kararla, Elazığ Milletvekili Gürsel Erol hakkında CHP Tüzüğünün 68/3-a,b maddeleri uyarınca Kınama Cezası verilmesine oy çokluğu ile karar verdi.

 

 

24 Haziran seçimlerinden sonra Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na istifa çağrısı yapan ve ayrıca parti genel merkezi önünde oturma eylemi başlatacağını açıklayan Erol, Parti Meclisi (PM) kararı ile YDK’ye sevk edilmişti. Daha önceki YDK toplantısına katılarak savunmasını yapan Erol hakkında bir karar verilmemişti.

 

 

 

CHP’nin 41 yıl aradan sonra Elazığ’dan çıkardığı ilk milletvekili olan Erol, seçimlerdeki başarısızlığın genel merkez yönetiminden kaynaklandığını belirterek, “Mevcut Genel Merkez yönetimini sıfat ve unvanları ne olursa olsun, bu mağlubiyetin sorumlusu olarak görüyorum ve derhal istifaya davet ediyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

 

Erol, CHP önünde oturma eylemi başlatacağını da duyurmuş, ancak bir gün sonra “partililerin karşı karşıya gelmemesi için” eylemi iptal ettiğini açıklamıştı.

Gürsel Erol, 28 Haziran’da toplanan PM’de, oy çokluğu ile tedbirli olarak “kesin ihraç” talebiyle YDK’ye sevk edilmişti.

 

Yorumlar

Yorumlar