İstanbul’da AKP tabanı Binali Yıldırım’ı; CHP tabanı ise Muharrem İnce’yi görmek istiyor!

İstanbul’da AKP tabanı Binali Yıldırım’ı; CHP tabanı ise Muharrem İnce’yi görmek istiyor!
7 Kasım 2018 13:53

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul il teşkilatıyla bir araya geldi. Kısa süre önce CHP Lideri Kılıçdaroğlu da partisinin il teşkilatının nabzını ölçmüştü. Her iki partide de İstanbul için birçok adayın ismi geçiyor. Ancak teşkilatların eğilimine bakılırsa iki isim çok ön plana çıkıyor.

 

Candaş Tolga Işık / Posta

AK Parti’de İstanbul il teşkilatının açık ara en çok belediye başkanı olarak görmek istediği isim Binali Yıldırım. Artık Binali Bey’in adını yazarken bile çekiniyorum. Zira benim bildiğim kadarıyla Yıldırım, Meclis Başkanlığı’nda devam etmek istiyor. Ancak önceki gün Fatih Çekirge’ye yaptığı açıklama kafa karıştırdı. Siyasette her an her şey olabilir diyerek daha fazla yorum yapmadan bu bahsi kapatıyorum.

 

CHP’de ise teşkilatın İstanbul’da görmek istediği üç aday var: Birincisi yine büyük bir farkla elbette Muharrem İnce. İnce’den sonra ise Gürsel Tekin ve Ekrem İmamoğlu geliyor.

 

https://www.posta.com.tr/yazarlar/candas-tolga-isik/iste-ak-parti-ve-chpde-teskilatlarin-istanbulda-aday-olmasini-istedigi-iki-isim-2064951

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar