CHP Trabzon değişimden yana karar verdi!

CHP Trabzon değişimden yana karar verdi!
23 Şubat 2020 19:47

CHP Trabzon’da mevcut İl Başkanı Güzide Uzun, eski Ortahisar İlçe Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ve eski Dernekpazarı İlçe Başkanı İbrahim Akbulut’un İl Başkanı adayı olduğu kongreye partililer yoğun ilgi gösterdi.

 

 

328 DELEGE OY KULLANDI OY KULLANMAYAN İSİM SAYISI 9

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisinde (CHP) oy verme işleminin ardından zarfların açılma işlemine geçildi. Toplamda 328 Delege oy kullanırken oy verme hakkı olup, oyunu kullanmayan sadece 9 delegenin olduğu belirtildi.

 

 

YENİ BAŞKAN HACISALİHOĞLU OLDU

 

 

Yapılan oylama sonucunda Ömer Hacısalihoğlu, 176 oyla CHP Trabzon yeni il başkanı olurken Güzide Uzun 133 oy, İbrahim Akbulut ise 16 oy aldı.

 

 

 

CHP Trabzon yeni İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu,  yaptığı açıklamada, “Sayısal anlamda üstünlük yok yarın seçim olsa birlikte sahaya çıkacağız. Demokratik bir yarıştı. Bugüne kadar böyle oldu bundan sonra da böyle olacak. Hasım değiliz biz. Böyle bir sonucu bekliyordum” dedi. Hacısalihoğlu, ilk ziyareti kime yapacaksınız sorusuna ise, “İlk ziyaretimizi il başkanlarını toplayarak onlarla ilgili fikir alışverişi yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

7f7b1e56-94f7-4d41-b20f-9eccd5f1bd33

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar