CHP: İzmir’de camilerden ‘Çav Bella’ çalınması provokasyonunun sorumluları nerede, soruşturma ne oldu?

CHP: İzmir’de camilerden ‘Çav Bella’ çalınması provokasyonunun sorumluları nerede, soruşturma ne oldu?
21 Haziran 2020 19:43

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İzmir’de cami hoparlörlerinden Çav Bella çalınmasının üzerinden bir ay geçtiğini hatırlatarak, “Onlar istese de biz unutturmayacağız! Soruyoruz: Soruşturma ne oldu? Sorumlular kim? Suçlular nerede?” diye sordu. CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel de “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sağa sola hakaret edip tehdit edeceğine camide şarkı çalanları yakalatıp hakim huzuruna çıkartsın” dedi.

 

 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, İzmir’de cami hoparlörlerinden Çav Bella şarkısının çalınmasının üzerinden bir ay geçtiğini belirterek soruşturmanın akıbetini sordu.
Özel, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Ülkeyi kutuplaştırmak, partimize hakaretler etmek ve üyemiz Banu Özdemir’i tutuklamak için sarıldığı camilerden Çav Bella çalınması provokasyonunun üzerinden tam 1 ay geçti. Onlar istese de biz unutturmayacağız! Soruyoruz: Soruşturma ne oldu? Sorumlular kim? Suçlular nerede?” diye yazdı.

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel de “Bugün İzmir’de camilerden ‘Çav Bella’ çalınmasının üzerinden tam bir ay geçti. Şarkıyı çalanlardan “tık” yok. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sağa sola hakaret edip tehdit edeceğine camide şarkı çalanları yakalatıp hakim huzuruna çıkartsın” diye yazdı.

Yorumlar

Yorumlar