CHP İzmir’de Buğra Gökçe ismi güç kazanıyor!

CHP İzmir’de Buğra Gökçe ismi güç kazanıyor!
9 Kasım 2018 11:16

CHP’de Aziz Kocaoğlu ile Kılıçdaroğlu’nun arasının açılması sonrası, bir çok milletvekili adaylık için paçaları sıvamıştı.

 

H&H ÖZEL HABER

 

Ancak, Kılıçdaroğlu’nun kale gördüğümüz yerlerde milletvekillerini aday istemiyorum diye net konuşması sonrasında ise, başta Tuncay Özkan olmak üzere bir çok kişinin hevesi kursaklarında kalmıştı.
Bazı ilçe belediyelerinin de İzmir için harekete geçtikleri ancak, CHP derin kulislerinde ise İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe’nin isminin ağırlık kazandığı belirtiliyor…
BUĞRA GÖKÇE KİMDİR?
 
1974 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde 1995 yılında Lisans, 2000 yılında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.2008 yılında ODTÜ Şehir Planlama Anabilim Dalı’ndan doktora derecesi aldı. İngilizce Doktora tezi bir uluslararası yayınevi tarafından basıldı. 1996 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar Dairesinde başlayan kamu görevi çok sayıda planlama çalışması ve Ankara 2023 Nazım Planlama çalışmaları koordinatörlüğü ile 2009 yılına kadar sürdü. 2002 yılından itibaren TMMOB Şehir Plancıları Odasında çeşitli kademelerde yöneticilik görevleri üstlendi. 2006-2007 yıllarında Oda’nın Genel Başkanlığı görevini yaptı. 2007 yılında Japon Hükümetinin verdiği burs ile Japon kentlerinde planlama ve kentsel ulaşım yatırımları konusunda lisansüstü eğitim aldı. 2005 yılından itibaren ODTÜ ve Gazi Üniversitelerinde 2014 yılına kadar yarı zamanlı öğretim görevliliği yaptı. 2008 yılında İzmir 2 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Üyeliğine atandı. 2009-10 yıllarında bu Kurul’un başkanlığı görevini üstlendi. 2009 yerel seçimleri sonrası Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Çankaya Belediyesine geçişine muvafakat verilmediği için memuriyetten istifa ederek Çankaya Belediyesi’nde görev yapmaya başladı. 2010-14 yıllarında bu Belediyede yatırımlardan sorumlu başkan yardımcılığı görevini yürüttü. 2014 yerel seçimleri sonrası İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Fen İşleri Daire Başkanı olarak göreve başladı. Aynı yılın Ekim ayında Genel Sekreter Yardımcılığı’na atandı. Çok sayıda akademik yayın ve bildirisi de bulunan Gökçe, Merkezi İş Alanları, Ofis Kullanımlarının yer seçimi, Üst Ölçek Planlama konularındaki çalışmalarına Kentsel Ulaşım, Kentsel Tasarım, Peyzaj Planlama, İnşaat teknolojileri, yapılaşma süreçleri bağlamında çeşitli proje, yatırım ve uygulamaları sevk-idare eden görevleri de eklendi. Gökçe İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevini sürdürüyor.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar