Yalçın Bayer: Kaftancıoğlu, yolsuzluk yapan CHP’li başkanların kulağını neden çekemiyor?!

Yalçın Bayer: Kaftancıoğlu, yolsuzluk yapan CHP’li başkanların kulağını neden çekemiyor?!
7 Kasım 2018 13:51

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu  İstanbul ilçe belediyeleri hakkında Sayıştay raporlarında saptanan usulsüzlüklerin tutarının 753 milyon TL olduğunu söyledi ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Yalçın Bayer / Hürriyet

 

Suç duyurusunda bulunulan kurumlar arasında İBB, DİSK ve İETT de var. Buraya kadar tamam da bir soru akla geliyor: İstanbul’da 39 belediye var, bunun 14’ü CHP’li, geri kalan 25’i de AKP’li belediyeler. Sayıştay tarafından denetlenen CHP’li belediyeler hakkında önemli yolsuzluk tespitleri olduğu daha önce basında yer almıştı. Canan Hanım bu raporları hiç okudu mu acaba? Başkanların hiç kulağını çekti mi?

 

Dikkat çekici bir husus da şu: Çağlayan Adliyesi’nde suç duyurusu yapılacağı tüm örgüte duyuruldu. İstanbul’da CHP’nin 500’e yakın meclis üyesi var, Çağlayan’a gelen 150 kişiden bunların sayısı 40’ı geçmiyor. İstanbul milletvekillerinden katılan tek kişi yok. Bir belediye başkanı da gelmez mi? Halbuki 14 belediye başkanı katılmalıydı. “Bizi de Sayıştay denetledi, tek bir yolsuzluk belirleyemedi” diyebilirler mi? Hayır, raporlar ortada. O zaman halk karşısında inandırıcı olunamaz. ‘Tencere dibin kara seninki benden kara’ durumu olmuyor mu? Sayıştay
Başkan Yardımcısı görevden alındığına göre bu iş büyüyecek gibi görünüyor.

 

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/yalcin-bayer/sayistay-savasi-buyuyecek-41010992

 

Fotoğraf: Twitter

 

 

Yorumlar

Yorumlar