CHP, İstanbul stratejisini belirleyecek: ‘Tutarlı olun’ çağrısı

CHP, İstanbul stratejisini belirleyecek: ‘Tutarlı olun’ çağrısı
13 Mayıs 2019 09:10

İBB seçimlerinin iptalinin ardından ilk ‘olağan’ MYK toplantısını yapacak CHP’de seçim stratejisi masaya yatırılacak. Toplantının ardından YSK’ye, “İstanbul seçimlerinin tamamını iptal et” mesajı verilecek

 

 

Hüseyin Şimşek/ Birgün

 

31 Mart yerel seçimlerinde 11’i büyükşehir belediyesi, 263 belediye kazanarak büyük bir başarıya imza atan ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin iptalinin ardından 23 Haziran olarak belirlenen yeni seçim için hazırlıklarına başlayan CHP’de Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplanıyor.

YSK’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin iptali ve yenilenmesi kararının ardından ilk “olağan” toplantısını yapacak CHP MYK’de Genel Başkan Yardımcıları, 23 Haziran’daki seçimlere yönelik çeşitli sunumlar gerçekleştirecek.

 

 

 

TORUN’A YETKİ

 

Mahalle mahalle, ev ev gezilerek ve küskün seçmen hedef alınarak oluşturulacak kampanyaya ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun en yakınındaki isim Yerel Yönetim Politikaları’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun olacak. MYK toplantısında, Torun’a seçim sürecinde İstanbul’da görevlendirilecek partilileri belirlemesi konusunda “tam yetki” verilecek. Torun’un görevlendirmesinin ardından 31 Mart’ta en az oy alınan bölgelerin belirlenerek buralara özgü strateji belirlenmesi de bekleniyor.

MYK toplantısında İstanbul ilçe seçimlerinin iptaline yönelik YSK’ye yapılan başvuru da gündeme gelecek. Başvuruyu bugün gündemine alması beklenen YSK’ye “tutarlı” ve “hukuki” karar vermesi çağrısının da MYK toplantısında kaleme alınması ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak tarafından kurulun bu yönlü uyarılması bekleniyor.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar