CHP İstanbul delegasyonu, dümeni inceden İnce’ye çevirdi…

CHP İstanbul delegasyonu, dümeni inceden İnce’ye çevirdi…
25 Temmuz 2018 13:40

24 Haziran seçimleri ardından CHP’de sert rüzgarlar esmeye devam ediyor.  Muharrem İnce’ye bir destek de 30 yıldır CHP tabanında görev yapan CHP İstanbul eski Başkan Yardımcısı Zeki Çetin ve ekibinden geldi. Çetin, CHP’de değişimin şart olduğunu, başta CHP Bağcılar Kurultay Delegesi Şerif Barışan ve 23 delege arkadaşın İnce’yi desteklediklerini açıkladı.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi delegeleri, 9 seçimdir kaybeden genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun koltuğu iyice sallanmaya başladı.

 

Sema Alim Dalgıç’ın haberine göre 24 Haziran seçimlerinin ardından Muharrem İnce ile Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesinin ardından ilk açıklama Muharrem İnce’den geldi. İnce, Kılıçdaroğlu’na “onursal başkan ol” teklifi yaptığını açıkladı.. İnce, “Kendisi isterse, olağanüstü kurultayı kendisi toplayarak benim genel başkan olabileceğimi, kendisinin onursal genel başkan olabileceğini, böyle bir teklifte bulundum. ‘Evet’ ya da ‘Hayır’ demedi. Kılıçdaroğlu teklifime ‘hayır’ derse örgüt kendisi çözer” dedi.

 

Muharrem İnce’ye yanıt gecikmeden Kılıçdaroğlu’ndan geldi. Kılıçdaroğlu, İnce’nin sözlerini, “Siyasi nezaketsizlik” olarak yorumladı. Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’dan da, “Gündemimizde kurultay yok” açıklaması geldi. Açıklamaların hemen ardından CHP’de olağanüstü MYK kararı alınmıştı.

1

DELEGELERDEN İNCE’YE DESTEK
Bu gelişmeler devam ederken partinin tabanından ‘Genel Başkan Muharrem İnce’ sesleri yükselmeye başladı. Delegeler olağanüstü kongre için yeter sayıda oy topladı.

 

CHP İstanbul eski Başkan Yardımcısı Zeki Çetin ve ekibi, başta CHP Bağcılar Kurultay Delegesi Şerif Barışan ve 23 delege arkadaşı kurultayda Muharrem İnce’yi desteklediklerini açıkladı.

 

“CHP’DE DEĞİŞİM ŞART”

 
Delegelerin isimlerinin disiplin uygulanmaması için isimlerin sadece Muharrem İnce’ye verilerek saklı kalacağını belirten Çetin, açık bir tavırla Muharrem İnce’yi destekleyeceklerini, İnce’nin genel başkan olmasını istediklerini ve CHP’de değişimin şart olduğunu dile getirdi.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar