CHP Genel Merkezi’nden Erzurum eski İl Başkanı’na büyük vefasızlık!

CHP Genel Merkezi’nden Erzurum eski İl Başkanı’na büyük vefasızlık!
26 Ekim 2018 15:21

CHP Erzurum eski İl Başkanlarından Avukat Tuncer Aktaş, Ankara’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

 

 

Uzun yıllar Cumhuriyet Halk Partisi Erzurum İl Başkanlığı görevinde bulunan ve Erzurum’da her kesimin sevdiği bir isim olan Avukat Tuncer Aktaş’a, Erzurum Barosu’nun son seçimlerinde meslektaşları tarafından üst kurul delegeliği görevi verilmişti.

 

 

Tuncer Aktaş’ın cenazesi dün Erzurum’a getirilerek ikindi namazına müteakip Narmanlı Camiisi’nden son yolculuğuna uğurlandı.

 

 

Tuncer Aktaş’ın cenaze törenine CHP Genel Merkezi’nden hiçbir isim katılmadı. Bu durum büyük vefasızlık olarak değerlendirildi.

 

Aktaş’ın oğlu Anıl Kemal Aktaş, babası Tuncer Aktaş’ın cenaze törenine CHP Genel Merkezi’nden kimsenin katılmamasını şu üzücü satırlarla kaleme kaldı:

 

 

 

“Babam CHP’nin kapısından içeri 14 yaşında girmişti. Hayatını idealleri uğruna vakfetti partiye. Bu mücadele sırasında bürosu kundaklandı yine pes etmedi. Son rahatsızlığı parti görevi ile aday olduğu seçimlerde ortaya çıkmıştı.Parti yönetiminden bir kişi bile cenazesine gelmedi.

 

Verdiği mücadele hiç kolay olmamıştı. Erzurum gibi bir yerde ’70’li yıllarda Gençlik Kolları ve bürokraside, ’80 darbesi ve sonrasında her türlü baskıya direndi.

 

Darbe mağdurlarından, işçilere, köylülere ve bütün bir şehire elindeki yegane güç olan HUKUK ile sahip çıktı. Yeri geldi yağmaya karşı kendi başına özelleştirmeye karşı davalar açtı, kazandı, yeri geldi şiddet mağduru kadınlar için adliye koridorlarında kalkan oldu.

 

 

DSP ve CHP ne zaman dara düşse babamın kapısını çaldı. Hiç geri çevirmedi. Bütün bunları yaparken hem avukat hem edebiyat öğretmeni olarak ilkeleri için yaşadı. Avukat iken öğretmenlikten vazgeçmedi. Hem duruşmaya girdi hem çok sevdiği edebiyat derslerine devam etti. DSP ve CHP’nin en zayıf olduğu dönemlerde Il Başkanı oldu.

 

 

Bütün gücüyle ayağa kaldırdı partiyi. Sonunda sağlığını bu yolda yitirdi. Parti 2002 yılında kontenjan vekilliği teklif ettiğinde reddetti. Erzurum’da baraj altında kalmış partinin il başkanı olarak göreve geldiğini ve ’83 yılından beri vekil çıkmayan ilde bir başarı yakalayacağını, Erzurum Il Örgütünü yüz üstü bırakmayacağını söyledi. 1500 oyla seçimi kaybetti.

 

Yine vazgeçmedi. 2010 yılında parti göreve çağırdı ve yeniden Erzurum İl Başkanı oldu. Daha önce kombina özelleştirmesine dair verdiği mücadeleyi bu sefer HES’lere karşı verdi.

 

 

2011 seçimlerinde Genel Merkez yönetimine açıkça söyledi. Şehirdeki itibari önemliydi. Gerekirse aday olmayacaktı.

 

 

Genel Merkez ısrarla başvurusunu aldı. Yerine MHP kökenli bir aday gösterildi.

 

Çok üzüldü. Yine küsmedi. 2015 yılında kendisine adaylık teklifi gelince gençlere fırsat vermek istedi. Gonca Aytaş ‘ı kendi yerine aday gösterdi.

 

 

1 Kasım seçimlerinde Genel Merkez aday olmasını istedi. Seçimlerde zatürre oldu.

 

 

Son süreçte sağlığı bir daha toparlamadı ve babamı kaybettik.Binlerce mağdura el uzatan bir Anadolu yiğidinin CHP’den gördüğü vefasızlık dün tekrarlandı.

 

 

Cezanesine bir GENEL MERKEZ yöneticisi gelmedi.”

 

 

 

1 2 3 4 5

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar