CHP Gençlik Kolları Eski Genel Başkanı Yalçınkaya’dan Mansur Yavaş tepkisi!

CHP Gençlik Kolları Eski Genel Başkanı Yalçınkaya’dan Mansur Yavaş tepkisi!
18 Ekim 2018 14:00

Ankara İl Danışma Kurulu’nun, CHP Genel Merkezi’nde 7 saat süren toplantısında, Ankara’da kimin büyükşehir adayı yapılacağından çok, 2014’de CHP’nin aday gösterdiği ve seçimi hileler sonucu kaybettiği bilinen Mansur Yavaş’ın aday yapılmaması konuşuldu. O konuşmalardan bölümler:

 

 

Saygı Öztürk / Sözcü

 

 

– Eski Parti Meclisi Üyesi Ayhan Yalçınkaya: “Duydum ki Mansur Yavaş’a meylediyorsun, etme, etme. Kulağımıza gelen duyumlar doğruysa bundan derhal vazgeçin.”

– Eski Milletvekili Necati Yılmaz: “Mansur Yavaş’ı aday yaptık. Eğer kazansaydık biz kazanmış olacak mıydık? Hayır. AKP kaybedecekti ama biz kazanmış olmayacaktık. Onun eteğinde kazananlar bizim olmadı, çekip gittiler.”

– Eski Çankaya İlçe Başkanı Devrim Bora Özüdoğru: “2009 seçimlerinde Ankara’da dört belediyemiz vardı. Mansur Başkan aday gösterildi, ikiye düştük. Yapmamız gereken 1989 yılındaki o ruhu yeniden canlandırıp, bütün Ankara’ya CHP bayrağını dikmektir.”

– Eski Etimesgut İlçe Başkanı ve 2014 belediye başkan adayı Mehmet Yula: “Eğer Mansur Bey aday yapılacaksa iki ilçemiz dışında CHP aday çıkarmasın. İlçe belediye başkan adayı, ilçe başkanı otobüse çıkamıyor, etrafında oluşan bir kadroyla CHP teslim alınıyor.”

– Keçiören İlçe Başkanı Serdar Kendir: “CHP, kendi değerlerini taşıyan sosyal demokrat bir adaya muhtaç. Biz, aslan gibi bir sosyal demokratı, bir CHP’liyi çıkaralım, arkasına düşelim. Bakın nasıl sonuç alıyoruz.”

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar