CHP Foça’da aday bereketi!

CHP Foça’da aday bereketi!
21 Ekim 2018 14:00

CHP’den belediye başkanlığına 7, meclis üyeliğine ise 54 kişi talip oldu.

 

 

 

Seyfi Gül İzmir’in Foça İlçesi’nde Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)’nden Belediye Başkanlığına 7, toplam 15 üyeden oluşan belediye meclisine 54 kişi talip oldu. CHP Genel Merkezinden süre bitimine birkaç saat kala gelen aday adaylığı başvuru süresinin 26 Ekim 2018’e kadar uzatılması genelgesi nedeniyle bazı başvuruların sahiplerince önümüzdeki haftaya ertelendiği belirtildi.

 

Belediye başkan aday adaylıklarını daha önce açıklayan Bakırçay Havzası Balkan ve Rumeli Göçmenleri Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Gürol Türkmentepe, eski İlçe Başkan yardımcısı Fatih Gürbüz ve Doktor Gökalp Müstecaplıoğlu’na bugün 4 aday adayı daha eklendi.

 
İKİ DE KADIN ADAY VAR

 

Yenifoça eski belediye başkanı, Diş Hekimi Osman Yurtseven ile CHP eski ilçe başkanı Günal Biçer adaylık dosyalarını gün içinde teslim eden erkek aday adaylardan olurken; Yüksek Mimar Gülderen Özafacan Zeğerek ve Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi İşletmecisi- Eğitimci Saniye Bora Fıçı’da Foça’nın ilk kadın belediye başkanı olmak için başvurularını resmileştirdiler.

 

Başkanlık için dosya alan bir adayın meclis üyeliği yönünde tercih değiştirdiği, mevcut Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’ın aday adaylığı yönündeki kararını önümüzdeki haftaya uzatılan yasal süre içinde vereceği öğrenildi.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar