CHP Eskişehir İl Başkan adayı Ali Ünal: İktidar yürüyüşümüzde yeni kadrolara ihtiyaç var, artık ülkeyi gençler yönetecek

CHP Eskişehir İl Başkan adayı Ali Ünal: İktidar yürüyüşümüzde yeni kadrolara ihtiyaç var, artık ülkeyi gençler yönetecek
22 Şubat 2020 19:35

CHP Eskişehir İl Başkanı Adayı Ali Ünal, ülkede esen değişim rüzgarlarının Eskişehir’de de etkili olacağını belirtti ve “İktidar yürüyüşümüzde yeni kadrolara ihtiyaç var. Artık ülkeyi gençler yönetecek” dedi. Delegelerin baskı altına alınmak istediğini ifade eden Ünal, “Taban baskı altında ama seçimi biz alacağız” şeklinde konuştu. ES Gazete‘nin sorularını yanıtlayan Ünal şunları kaydetti:

 

 

“Eski kadrolar AK Parti ile baş edemiyor İktidar yürüyüşümüzde yeni kadrolara ihtiyaç var. Üyeler küstürülmüş, bu durum öndeki yönetimlerden kaynaklanıyor, küskünlükleri ortadan kaldıracağız. Kimsenin adayı, adamı olma lüksümüz yok, CHP örgütünün adamı olunur. Kendimizi tabana, örgüte, halka emanet ettik. En popüler aday biziz. Taban baskı altında ama seçimi biz alacağız. Üye sayısının 14 bin 400den 30 bine çıkaracağız, bunu gençleri üyeleri kazanarak başaracağız.

 

 

Bizim gelmemizle parti içi barış birlik beraberlik dayanışma sağlanacak Partide yeni bir anlayış egemen olacak. Gençler kapı dışında bırakılıyor. Tüm ilçelerde kadın ve gençlik kolları olacak. Çarşaf liste demokrasinin bel kemiğidir. Ben partinin öz evladıyım, onların kardeşiyim. Yağmur çamur demeden çalıştık, zor günleri birlikte geçirdik. Gençlerin işsizlik sorununu çözmek için İstihdam ofisli kuracağız. Mahalle ve ilçelerde çok daha iyi örgütleneceğiz. İlçelerde çözüm kurultayları yapacağız. Artık ülkeyi gençler yönetecek. Ön seçim yapılacak. En az 5 milletvekili hedefimiz var.”

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar