CHP ‘Ekonomi Masası’ sahada olacak!

CHP ‘Ekonomi Masası’ sahada olacak!
14 Ocak 2019 08:40

Türkiye’nin bütün illerine ikinci tur ziyaretlere başlayan CHP Ekonomi Masası, sahada vatandaşların sıkıntılarını ve krizin etkilerini takip edecek. Masa, gelecek ay izlenimlerini kamuoyuna aktaracak.

 

 

Mahmut Lıcalı/ Cumhuriyet

 

 

CHP Ekonomi Masası, yerel seçimlere yönelik kampanya döneminde sahada olmaya devam edecek. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Ekonomi Masası’nın önümüzdeki ay bir toplantı yaparak, sahadan gelen veriler ve izlenimlerini kamuoyuna aktaracağını ifade etti.

Öztrak, ikinci tur il ziyaretlerine başlayan Ekonomi Masası’nın çalışmaları hakkında bilgi verdi. İl ziyaretlerinin devam ettiğini söyleyen Öztrak, şubat ayında, İstanbul’da Ekonomi Masası’nı tanıtan bir toplantı yapacaklarını belirtti. Toplantıda, Ekonomi Masası’nın sahada edindiği veri ve izlenimleri aktaracağını ifade eden Öztrak, Türkiye’nin dört bir yanındaki illere giderek, krizin etkilerini yerinde izliyor olmalarının vatandaşlar tarafından olumlu karşılandığını işaret ederek, “İnsanlar gerçekten kendilerini yalnız hissediyorlar. Ekonomik kriz insanları yalnızlaştırıyor ve ciddi şekilde karamsarlığa sürüklüyor. Vatandaşlar dertlerini anlatmak istiyor” diye konuştu.

 

‘IMF’ iddiası

 

Seçim kampanyası boyunca Ekonomi Masası’nın sahada olacağını vurgulayan Öztrak, milletvekilleri ve Parti Meclisi (PM) üyelerinin Ekonomi Masası bünyesinde çalışmalar yapacağını kaydetti. İktidarın yerel seçimlerden sonra IMF ile masaya oturacağını söyleyen Öztrak, şunları dile getirdi:
“Uluslararası bir yayında Türk yetkililerin IMF ile beraber çalıştıkları, IMF’den görüş aldıklarına ilişkin ifadeler var. Ayrıca devletin memurlarının marttan sonra IMF ile anlaşmaya gidileceği yönünde beklentileri körükledikleri şeklinde istihbarat alıyoruz. Bunu soruyoruz ama bir türlü yanıt alamıyoruz.”
İktidarın ekonominin iyiye gittiğine ilişkin açıklamalar yaptığını kaydeden Öztrak, “Ekonomi iyiye gidiyorsa niye bu kadar çok krediyi yapılandırıyorsunuz? Neden tüketici borçlarını bir bankanın üzerinde toplama yönünde bir yapılandırma yapılıyor? Neden birden bire tam seçim öncesinde insanlara elektrik yardımı veriyorsunuz” diye sordu.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar