CHP Bitlis İl Başkanı Veysi Uyanık: Önce insan, önce iş ve önce liyakat düsturuyla siyaset yapacağız

CHP Bitlis İl Başkanı Veysi Uyanık: Önce insan, önce iş ve önce liyakat düsturuyla siyaset yapacağız
19 Şubat 2020 19:30

CHP Bitlis 37. Olağan İl Kongresinde Bitlis İl Başkanlığı görevini devralan Veysi Uyanık, CHP Bitlis İl Başkanlığı parti binasında yapılan toplantıda yeni görevlendirmelerle yönetim kurulunu belirledi.

 

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Veysi Uyanık yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi: “Bizler CHP Bitlis İl Başkanlığına aday olduğumuzda şayet göreve gelirsek yapacağımız çalışmalar hakkında parti teşkilatımıza bir sözümüz vardı. Ortada gözle görülen birtakım sorunlar vardı. Bunları çözmek için, partimizi şaha kaldırmak için parti il delegelerimizin teveccühü ile bu göreve layık görüldük ve seçildik. Bitlis İl Seçim Kuruluna giderek mazbatamızı aldık ve hemen ardından birtakım ziyaretlerde bulunduk. Şimdi partimizin içinde bulunan sorunları tam anlamıyla çözmek için parti genel merkezimizden almış olduğumuz yetkiyle görevimize başlamış bulunmaktayız. CHP Bitlis İl Başkanı olarak söylüyorum bundan sonra her ay düzenli bir şekilde parti teşkilatımızla bir araya gelerek istişare toplantılarımızı yapacağız. Çünkü sözünü ettiğimiz birtakım sorun ve sıkıntılarımızı yapacağımız istişarelerle çözebileceğimize inanıyorum.

 

 
Şimdiye kadar yapılmayan birtakım çalışmalar bundan sonra düzenli bir şekilde yapılacak ve parti içindeki dayanışmayı daha güçlü ve kalıcı hale getireceğiz. Çünkü nerede birlik ve beraberlik varsa orada mutlaka başarı da vardır. Biz de buna inanıyoruz. Hedefimiz görevi devraldığımızda önce mevcut üye sayımızı %100 arttırmaktı ve çalışmalarımıza bu yönde ağırlık vereceğiz. Bundan sonra partimizin il ve ilçe teşkilatlarında görev yapan üyesinden ilçe başkanına, ilçe yönetim kurulu üyelerine, delegelerimizden il yönetim kuruluna, il başkan yardımcılarına kadar yani bizler de dâhil olmak üzere bütün arkadaşlarımızla sık sık bir araya gelerek, bütün kademeler arasında koordineyi sağlayarak daha aktif, daha sosyal ve daha birleştirici bir üslup ile çalışma içerisinde olacağız.

 

 
Bizler CHP Bitlis İl Başkanlığı olarak, partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, hak hukuk adalet diyen sayın genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, genel merkez yöneticilerimiz, belediye başkanlarımız ve ülkemizdeki tüm teşkilatlarımız ile birlikte “Tek yön iktidar!” anlayışı içerisinde partimizi başta ilimiz olmak üzere hak ettiği yere yani iktidara getirmek için kadrolarımızı hazırlamak asli görevimizdir. Bu görevin zorluğunun bilincindeyiz. Bu tür zorlukların üstesinden gelebilmek için ben ve yol arkadaşlarım bundan sonra CHP’nin ilimizde temsili konusunda sosyal hayatta, toplumsal hayatta ve bürokrasinin her alanında ülkemiz ve partimiz adına gereken her yerde ve her alanda var olacağız. Kendini başta Atatürkçü, sosyal demokrat, devrimci, laik ve cumhuriyetçi gören herkese kapımızın ve gönlümüzün açık olduğunu ve bu arkadaşlarımızı aramızda görmekten onur duyarız.

 

 

Bizler CHP Bitlis İl Teşkilatı olarak ilimizi içinde bulunduğu sorunlardan kurtarmak için sizleri mücadelemize davet ediyoruz. Bundan böyle sorunlardan kaçan değil sorunların üzerine giderek çözüm üreten bir anlayış ortaya koyacağız. Bizler karanlıkları aydınlığa çıkarmak için buradayız. Özellikle genç kadın erkek kardeşlerimizin sorunlarını biliyoruz. Sorunlarının çözümü noktasında her zaman bu gençlerimizin yanında olacağız. Bizler diyoruz ki, 18 yıllık iktidarın artık bu ülkeyi yönetemeyecekleri aşikârdır. Artık bu tuz kokmuştur. AKP’nin keyfi ve kayırmacı politikaları bölgemiz insanlarını ötekileştirmiştir. Onlar ötekileştirdikçe bizler birleştirici olacağız. Bundan sonra herkes keyfi bir şekilde istediği kayırmacılığı yapamayacaktır. Bunun karşısında dimdik ayakta olacağız. Bunun için önce insan, önce iş ve önce liyakat düsturuyla siyaset yapacağız” 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar