CHP Ankara İl kongresinde flaş gelişme! Birleştiler!

CHP Ankara İl kongresinde flaş gelişme! Birleştiler!
16 Şubat 2020 09:00

Yarın (16 Şubat 2020-Pazar) yapılacak olan CHP Ankara İl Başkanlığı Kongresi öncesinde parti içinde ki Devrimci-sol kesimde flaş bir gelişme yaşandı..

 

 

Genel Merkezin işaretli Adayı Ali Hikmet Akıllı’ya karşı, parti içinde Devrimci- Sol adaylar olarak bilinen Mimar Mustafa Pınar ile CHP Gençlik Kolları eski Genel Başkanı Ayhan Yalçınkaya birleşerek, güç birliği oluşturdular..

 

 

Bu birleşime göre, Ayhan Yalçınkaya İl Başkan Adayı olarak seçime girecek

 

 

CHP Ankara İl Başkan Adayı Mimar Mustafa Pınar; “Siyasi ve ekonomik erki elinde tutan bir avuç insanın, CHP’yi bilinçli bir şekilde Halkçı Devrimci çizgisinden uzaklaştırmak istediğini gören devrimci kadrolar olarak, bu gidişe dur demek amacı ile Ankara İl örgütüne talip olduk.Örgütlerimizle ve delegelerimizle görüştük. Ortak noktalarda buluştuk. Ben Adaylıktan çekilerek, diğer aday Ayhan Yalçınkaya kardeşimize destek kararı aldık. Kendini Devrimci, Solcu ve Halkçı hisseden bütün delege arkadaşlarımı işaretin değil de iradenin yanında tavır almalarını ve tepkilerini ortaya koymalarını bekliyoruz” dedi

 

 

Devrimci-Halkçı Sol hareketin İl Başkanı Adayı olarak gösterilen Ayhan Yalçınkaya ise şunları kaydetti;

 

 

“Yarın Ankara bir demokrasi şöleni yaşayacak. “Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe sine” Nazım Hikmet kültür merkezinde bir kongre yapacağız.

Cumhuriyet ve bağımsızlık mücadelesinin karargâhı olan Ankara’nın il delegeleri CHP Ankara İl Başkanını ve yönetimini seçecek.

Hak, hukuk, adalet parolası kongremizin ana meşruiyet zeminidir.. Biz işareti değil, parti tabanı iradesini seçtik”

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar