Canlı yayını terk eden İnce’den bir açıklama daha: Tavrım tek sesli medya düzeninedir

Canlı yayını terk eden İnce’den bir açıklama daha: Tavrım tek sesli medya düzeninedir
30 Mayıs 2020 10:00

Haber Global kanalındaki canlı yayında konuşmasının kesilerek Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın farklı yerlerdeki konuşmalarının gösterilmesine sinirlenen Muharrem İnce, “35 televizyonda Erdoğan konuşuyor. Türkiye bu faşist düzenden kurtulacak” diyerek stüdyoyu terk etti. Yaşananlarla ilgili Twitter hesabından da bir açıklama yapan İnce, “Tavrım tüm ekranlarda sadece kendisi olmak isteyen zihniyete ve konuklarına nezaketsizlik yapan tek sesli medya düzeninedir” dedi.

 

 

Haber Global kanalında Senem Toluay Ilgaz’ın sunduğu, Özlem Gürses, Nihal Bengisu Karaca ve Tuba Atav’ın konuk olarak yer aldığı ‘Neden?’ programına katılan eski CHP Yalova Milletvekili ve 2018 yılı Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, canlı yayın akışının kesilerek Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın farklı yerdeki konuşmalarına yer verilmesine tepki göstererek stüdyoyu terk etti.

 

 

“TÜRKİYE BU FAŞİST DÜZENDEN KURTULACAK”

 

 

İnce, son olarak Erdoğan’ın Ayasofya’da İstanbul’un fethinin 567. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında yaptığı konuşma nedeniyle yayının kesilmesine tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

* Birincisinde ‘Okçular Vakfı’ndaki konuşmasını vermeyeceğiz’ dediniz verdiniz. İkincisinde ben konuşuyorum burada 35 televizyon onu veriyor zaten. Üçüncüsünde habersiz tekrar, acilen beni kesip ona bağlıyorsunuz.

* Ben bir daha sizin kanalınıza gelmeyeceğim. Türkiye bu faşist düzenden kurtulacak. 35 televizyonda Erdoğan konuşuyor.

* Onun karşısında 2 sene önce rakip olmuş birisiyim ben. Ben gururumla kimseyi oynatmam. Kendi kendinize devam edin arkadaşlar. Bu saygısızlıktır. Türkiye bunu hak etmiyor.

 

 

“ERDOĞAN BU MEMLEKETİN KURUCUSU DEĞİL”

 

 

* Erdoğan’ın babasının malı değildir Türkiye Cumhuriyeti. Ben Erdoğan’dan korkmuyorum. Sözlerimi söyleyeceğim arenalar, her yer, sokaklar vardır. Böyle bir şey olmaz.

* O konuşsun 35 televizyonda bir tanesinde de ben konuşayım. Ne diye benim sözümü kesiyorsunuz? Böyle bir şey olmaz. Bu doğru değil.

* Erdoğan bu memleketin kurucusu değil. Sahibi değil. Yani çağırıyorsanız buraya birisini onu konuşturacaksınız. Size söylemiyorum, patronlarınıza söylüyorum. O zaman çağırmayın kardeşim.

* Ben yalakalık yapamam. Kimseye yalakalık yapamam. Ben sadece Ak Parti’ye değil Cumhuriyet Halk Partisi’ne de demokrasi mücadelesi vermiş birisiyim.

* Türkiye’nin bir demokrasi mücadelesine ihtiyacı vardır. Saygısızca buluyorum. 16 milyon insan oy vermiş bana. O insanlara saygısızlık yapıyorsunuz. İyi yayınlar diliyorum.

İnce bu sözlerinden sonra stüdyoyu terk etti.

 

 

İNCE’DEN AÇIKLAMA: “TAVRIM TEK SESLİ MEDYA DÜZENİNEDİR”

 

 

Yayından sonra sosyal medyadan açıklama yapan İnce, “Haber Global yayınında gösterdiğim tavır birlikte program yapmaya çalıştığımız Senem Toluay Ilgaz’a, Nihal Bengisu Karaca’ya, Tuba Atav’a, Özlem Gürses’e değil, tüm ekranlarda sadece kendisi olmak isteyen zihniyete ve konuklarına nezaketsizlik yapan tek sesli medya düzeninedir” dedi.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar