Canan Kaftancıoğlu’nun destekçileri ve CHP’deki işgal

Canan Kaftancıoğlu’nun destekçileri ve CHP’deki işgal
16 Ocak 2018 10:13

Kaftancıoğlu’nun İl Başkanı seçilmesine yönelik eleştirilere bazı çevreler sert tepki gösteriyor. Gelin bu çevreyi yakından tanıyalım…

 

 

Murat Şimşek / Aydnlık

 

 

 

İstanbul’daki CHP delegeleri de tıpkı Meclis’teki odasından Mustafa Kemal Atatürk’ün tablosunu indiren milletvekilleri Zeynep Altıok gibi “Artık yeni şeyler söylemek gerek” dedi. Haftasonu yapılan kongrede “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganından rahatsız olan birini il başkanı seçtiler. Sadece bu mu? Canan Kaftancıoğlu’nun birbirinden iğrenç paylaşımları var. Sorsanız, “montaj” derler, “fotoşop” derler. Sonra da başkalarının “montaj” savunmalarıyla alay ederler.

 

 

Bakmayın numara yaptıklarına… Bal gibi bilirler Katancıoğlu’nun sözde Ermeni soykırımını savunduğu. Bilirler ya öyle gevşemiştir ki cıvataları, dokunmaz kanlarına.

 

 

KENDİNİ SOLCU ZANNEDEN LÜMPENLER

 

 

CHP’nin Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte savrulduğu sosyal demokrat, liberal politikalar, yeni dönem CHP teşkilatlarında “solculuk”, “devrimcilik” olarak satılıyor. Tabanda bu durumdan rahatsız olanlar da “Aman Ali Rıza Bey ağzımızın tadı kaçmasın” modundan çıkamıyor.

 

 

“İnadına Baykal inadına sol” sloganının atıldığı günleri arıyor bazıları. Ama içlerinden… Yüksek sesli eleştiriler kesildi.

Karşı çıkmalarını beklemek de saflık olur. Daha önce Genel Başkanlarının deyimiyle “tıpış tıpış” oy vermemişler miydi “Ekmek için Ekmeleddin’e”, “Mustafa Sarıgül’e”

 

 

İŞBİRLİKÇİLİĞE ‘KADIN’ KILIFI

 

 

Bu arada bir “kadın” muhabbetidir gidiyor. İktidar, Canan Kaftancıoğlu “kadın” olduğu için bu kadar korkmuş, kadın kimliğinden ötürü sahip çıkılmalıymış, desteklenmeliymiş. Tek kıstasınız cinsiyetiyse, sırf kadın olduğu için gidip oy verdiyseniz, bilinçaltınızdaki cinsiyetçiliği de kafa karışıklığınızı da anlatacak söz yok. Anlaşılan “kadın kotasından” Parti Meclisi’ne girdiği için Atatürk düşmanı Mehmet Bekaroğlu’na çıtınız çıkmıyor…

 

 

ABD’NİN TERÖR ORDUSUNA NEDEN ÇITINIZ ÇIKMIYOR

 

 

Mesela nedir sizi solcu, bizi faşist yapan? ABD’nin silahlandırıp maaşa başladığı PKK’yı, Ermeni soykırımı iddialarını savunmaksa solculuk, ABD’li neocon’lar sizden daha solcu o zaman.

 

 

ABD’liler, sınırlarımızda 30 bin kişilik terör ordusu kuracağını ilan eder ama solcularımızın en ufak çıtı bile çıkmaz. Siz hangi ülkenin solcususunuz a birader.

 

 

AKP döneminin parlayan yıldızıydı liboşlar. Yetmez ama evetçiler… Kullanılıp atıldılar. Kimisi “kullanışlı aptalmışız” dedi. Kimisi hiç hatırlamak istemedi o günleri. Soluğu CHP’de aldılar. Kılıçdaroğlu, “ne olursan ol gel” dedi, ne idiği belirsiz onca kişiyi partiye doldurdu. CHP kapatılmalı” diyen ’10 Aralıkçı’ Oğuz Kaan Salıcı’nın artığı Canan Kaftancıoğlu İl Başkanı, Zeynep Altıok, milletvekili olmadı mı. Şimdi öyle muhalif kesildiler ki, Kaftancıoğlu gibileri eleştirdik diye bizi dahi “yandaş” ilan eder hale geldiler.

 

 

HDP/PKK’lısı, FETÖ’cüsü, liberali yiye yiye bitiremediler CHP’yi. “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganını doğru bulmayanlar, “Mustafa Kemal’in yoldaşlarıyız” sloganını icat ettiler. Sizin pisliğinizi sıvama gayretiniz belki delegelerinizi tatmin eder ama lütfen Atatürk’ü kirli ağzınıza almayın. Sizden Ali Kemal’e bile yoldaş olmaz.

 

 

“Katil devlet” dediniz, “Aslan BDP” dediniz, Deniz Baykal’a “pornocu” dediniz, Türklüğe kin kusup “Kobani” için coştunuz, şimdi utanmadan Mustafa Kemal’in yoldaşı mı olacaksınız!

 

 

Sizlerin yoldaşları belli. Döküldüler ortaya teker teker. Ne kadar vatansız, ne kadar HDP aşığı, PKK kuyruğu, ikinci cumhuriyetçi, Ergenekon tertibinin savunucusu, “katil devlet” korosu, FETÖ’cüsü, kripto FETÖ’cüsü varsa Aydınlık’a hücuma geçti. Tabii tek hayat bulabildikleri Twitter cikirdemelerinde… Yel kayadan ne koparır…

 

 

Bunların bir de argümanı var; “Saray korktuysa doğru yoldayız” diyorlar. Ey arkadaş, birisi devletine “katil” diyor, sözde Ermeni soykırımını savunuyor… Sen bunlara tepki göstereceğine gerçeği söyleyenlere neden bilenirsin! Büyük oranı PKK kuyrukçusu sahte “sol” trollerden oluşan bir koro bu. Zaten onların işi bu!

 

 

CHP içinde bu gibi durumlarda “Ulusalcılar-Sağcılar temizleniyor”, “Özgürlükçüler kazanıyor” diyenlerin sayısı da az değil. Bunlara göre Atatürkçülükten, antiemperyalizmden, Altu Ok’tan koptukça parti solculaşıyor! İşte operasyonun kendisi bu zaten yoksa Canan Kaftancıoğlu ciddiye alınacak biri değil! Zaten Aydınlık manşet atınca nasırına basmış gibi bağıranlara bakın meseleyi anlarsınız: Harf kalabalığı sözde “sol” grupçuklar, sokak solcuları, neoliberal tipikler, FETÖ’nün firari kalemşörleri, PKK artıkları vs vs..

 

 

https://www.aydinlik.com.tr/canan-kaftancioglu-nun-destekcileri-ve-chp-deki-isgal-politika-ocak-2018-4

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar