‘Bursalıların 500 milyonunu yiyen stada ‘ATATÜRK’ ismi verilmeli’

‘Bursalıların 500 milyonunu yiyen stada ‘ATATÜRK’ ismi verilmeli’
17 Şubat 2018 21:15

CHP Bursa Milletvekili, TBMM Kâtip Üyesi Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a çağrıda bulundu. “Bursa halkının sesine gerçekten kulak veriyorsa, Bursalıların 500 milyon lirasını yiyen stada ‘Atatürk” ismi verilmeli” dedi.

 

 

 

 

Türkiye Büyük Millet Meclis’inde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı tarafından istifa zorlanan Recep Altepe’nin yerine getirilen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a “Atamayla gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı, popülizm amacıyla da olsa bizzat kendisinin de altında imzası olan birçok kararı değiştirdi. En pahalı ulaşım gideri, en pahalı su faturası ödeyen ve buna itiraz eden Bursa halkının sesine kulak verip olması gerekeni yaptı. Halkın kabul etmeyip uygulamadığı pembe vagonu kaldırdı, İznik Gölü’nü yok edecek olan duvarlar söküldü. Biz bu sorunları burada ve Bursa’da defalarca dile getirmiştik, yanlışlardan dönüldüğü için teşekkür ederiz.

 

 

Şimdi, eğer samimiyse ve Bursa halkının sesine gerçekten kulak veriyorsa, Bursalıların 500 milyon lirasını yiyen stada tekrar ‘Atatürk’ ismini vermeli” diye konuştu.

 

 

Atatürk Stadı’nın anlamsız bir şekilde yok edildiğini, yeni stadın hem maliyet hem de yer olarak doğru olmadığını belirten CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “Bu aşamadan sonra stad için yapılacak fazla bir şey şok. Umut edelim ki bölgede yapımı devam eden ve Çekirge Devlet Hastanesi’nin taşınacağı yeni hastane binasının açılmasıyla birlikte trafik yoğunluğu yaşanmasın. İnegöl’den Bursa’ya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bu konuda bugünden önlem almayı unutmasın. Çünkü yarın çok geç olabilir” diye konuştu.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar