Beylikdüzü Spor salonu

Beylikdüzü Spor salonu
12 Ekim 2018 16:58

Bazı mali açıdan mücadele veren okul bölgeleri, para kazanmak için beden eğitimi programlarını kesmeyi seçtiler.

 

 

 

Ancak yeni çalışmalar, fiziksel olarak uygun olmanın sadece çocukları daha sağlıklı hale getirmediğini; aslında daha fazla öğrenmelerine yardımcı olur. Ne düşünüyorsun?

 

Beylikdüzü Spor salonu öğrencilerin tüm sınıflarında daha iyi performans göstermelerine yardımcı oluyor mu?

 

“ Fiziksel Uygunluk Okul Başarılarını Nasıl Teşvik Edebilir? ” Makalesinde Gretchen Reynolds, fiziksel uygunluk ve okul performansı arasındaki ilişkiyi anlatıyor.

 

Fiziksel olarak uygun olan çocuklar, yeni bilgileri, formsuz olan çocuklardan daha etkili bir şekilde emer ve muhafaza eder, yeni bir çalışma, okullarda beden eğitimi programlarının kesilmesi bilgisine ilişkin zamanında soruları gündeme getirir.

 

Ebeveynler ve egzersiz bilimcileri (nadiren de aynı kişiler değildir), fiziksel aktivitenin, gençlerin okulda ya da evde, akademik performans üzerinde olumlu etkileri olan, yerleşmelerine ve dikkat etmelerine yardımcı olduğu uzun bir süredir bilinmektedir. Amerikan Spor Hekimliği Koleji’nde Mayıs ayında sunulan temsili bir çalışma, bir matematik testinden önce en az 10 dakika boyunca şiddetli bir şekilde koşan ve bundan önce sessizce oturmuş çocuklardan daha yüksek puan alan dördüncü ve beşinci sınıf öğrencilerinin daha yüksek puan aldığını buldu. sınav.

 

Daha genel olarak, Pediatri Dergisi’nde Ağustos ayında yayınlanan yaklaşık 12.000 Nebraska çocuğunun geniş çaplı bir araştırmasında, araştırmacılar, her çocuğun fiziksel uygunluğunu, zamanlanmış bir koşu, vücut kitle indeksi ve İngilizce ve matematikteki akademik başarı ile ölçüldüğü şekilde derlediler. devletin standart test puanları. Daha iyi bir kondisyonun daha yüksek başarı puanlarına bağlı olduğu kanıtlanırken, ilginç olarak, vücut büyüklüğünün neredeyse hiçbir rolü yoktu. Aşırı kilolu, ancak nispeten fit olan öğrenciler, daha hafif, daha az uyumayan çocuklardan daha yüksek test puanlarına sahipti.

 

Öğrenciler: Bize anlatın…

 

Okulunuzda ne sıklıkla beden eğitimi dersleri alıyorsunuz? Spor dersi sırasında düzenli olarak egzersiz yapıyor musunuz? Daha gençken deneyiminiz benzer miydi?

 

Spor derslerinin öğrencilerin tüm derslerinde daha iyi performans göstermelerine yardımcı olduğunu düşünüyor musunuz? Beden eğitimi dersi okulda daha iyi olmanıza yardımcı oldu mu?

 

Makalede tartışılan çalışmalardaki genel bulgular kendi kişisel deneyimlerinizle ilgileniyor mu? Fiziksel aktivite yapmak beyninizin daha iyi performans göstermesine yardımcı oluyor mu?

 

13 yaş ve üstü öğrenciler aşağıda yorum yapmaya davet edildi. Lütfen sadece ilk isminizi kullanın . Için gizlilik politikası nedenlerle, bir soyadınızı öğrenci bir yorum yayınlamaz.

 

Beykent spor salonu’ndan profesyonel eğitmenler eşliğinde eğitim almak için iletişime geçiniz.

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar