Beyaz Saray’ın internet sitesinde terör örgütü propagandası

Beyaz Saray’ın internet sitesinde terör örgütü propagandası
22 Aralık 2018 18:30

ABD’nin Suriye’den çekilme kararı sonrası PYD/PKK terör örgütü tarafından Beyaz Saray’ın internet sitesinde ‘Rojava’nın Yemen olmasına izin vermeyin’ başlıklı bir imza kampanyası başlatıldı. Kampanya metninde ‘Başkan Donald Trump’ı ve Kongre’yi Rojava’yı savunmak için çok geç olmadan harekete geçmeye çağırırız’ denildi.

 

 

 

19 Aralık’ta başlatılan ve Demokratik Suriye Güçleri’ni (DSG) adı altında terör örgütü PYD/PKK’yı koruma çağrısı yapılan ‘Rojava’nın Yemen olmasına izin vermeyin’ başlıklı kampanyaya şu ana yaklaşık 2 bin kişi imza verdi. İmzacılar, 100,000 imza toplanmasını hedefliyor.

 

TÜRKİYE’Yİ SUÇLADILAR

 

Başlatılan kampanyanın metninde, “Trump yönetimi, Türkiye’nin Afrin’deki savaş suçlarının da tescillendiği bir dönemde, ABD birliklerini Suriye’den çekmeyi planlıyor. Türkiye Cumhurbaşkanı R. T. Erdoğan, kısa süre önce yaptığı bir konuşmada, bölgeyi istila etmek için yakın zamanda bir saldırı düzenleyeceklerini belirtti. Seçilmiş temsilcilerimizden, Türkiye’nin Fırat’ın doğusundaki Rojava’ya (Suriye’nin kuzeyindeki Kürt bölgesi) saldırması durumunda doğacak kötü sonuçları engellemelerini istiyoruz” şeklinde skandal ifadeler yer aldı.

 

ABD’DEN TÜRKİYE’Yİ ZORLAMASINI İSTEDİLER

 

Türkiye’nin bölgeye düzenleyeceği operasyonla bölgedeki askeri ve politik gücünü kaybedecek olan terör örgütü ABD’den “Başkan Trump ve Kongre’yi çok geç olmadan Rojava’yı savunmaya çağırıyoruz” sözleriyle yardım istedi.

 

Reuters

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar