Belediyelerle ilgili yüz binlerce şikayet telefonu!

Belediyelerle ilgili yüz binlerce şikayet telefonu!
24 Ekim 2017 11:56

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlarının istifasını istemesinde metal yorgunluğunun yanı sıra Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ve Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) gelen şikayetlerin de etkili olduğu belirtiliyor. CİMER’e gelen başvurular açıklanmazken, BİMER’e mahalli hizmetlerle ilgili 302 bin (şikayet-talep vs) başvurusu yapıldı.

 

 

Erdinç Çelikkan / Hürriyet

 

 

Beştepe, 2019’daki seçimler öncesinde teşkilatlardaki ve belediyelerdeki yenilenme sürecinde halktan gelen şikayetleri de dikkate aldı. Erdoğan, CİMER ve Şikayetler arttı, Beştepe belediyeler için düğmeye bastı

 
BİMER ile belediyelerin ve teşkilatların performansını takip ederek değişim süreci için düğmeye bastı. “Belediyeler iktidarda olmanın ve iktidarda kalmanın kilididir” diyen Erdoğan, 16 Nisan referandumunun ardından kurduğu ekiple halktan gelen şikayetleri değerlendirmeye başladı. Bu kapsamda CİMER ve AKİM’e gelen şikayetlerde belediyeler ilk sıralarda yer aldı. Şikayetlerde daha çok belediye başkanlarının icraatı, performansı ve halka uzak olmasından şikayet edildi.

 

 

http://www.hurriyet.com.tr/sikayetler-artti-bestepe-belediyeler-icin-dugmeye-basti-40620729

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar