Balbay'ın annesi:'Allah'a havale ediyoruz.'

Balbay'ın annesi:'Allah'a havale ediyoruz.'
6 Ağustos 2013 18:21

Ergenekon Davası’nda hapis cezasına çarptırılan gazeteci Mustafa Balbay’ın annesi Melek Balbay (75), Mustafa Balbay’ın aldığı ceza için; Sebep olanları Allah’a havale ediyorum. Onlar utansın dedi.

Ergenekon Davası?nda tutuklu yargılanan ve İstanbul 13’ncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 34 yıl 8 ay cezaya çarptırılan Gazeteci Mustafa Balbay’ın, kararı Aydın Kuşadası İlçesi Güzelçamlı Beldesi’ndeki yazlıklarında diğer çocukları Suat Balbay ile birlikte öğrenen annesi Melek ve babası Fevzi Balbay (79), açıklamalarda bulundu. Baybay Çifti; Mustafa, bir kuşu bile incitmezdi ama yapacaklarını yaptılar dedi .
Anne Melek Balbay şunları söyledi, Mübarak Ramazan ayında oğluma yapılanlardan sorumlu olanlar hakkında kötü bir şey söylemek istemiyorum. Sebep olanları Allah’a havale ediyorum. Onlar, utansın. Bu dünya kimseye kalmadı. Onlara da kalmaz.
Baba Fevzi Balbay’da Çocuğumuzu büyüttük bu günlere getirdik. Mustafa’mın başına ne geldiyse iyi niyetinden geldi. Bazı şeyleri araştırdı, üstüne gitti diye onu cezalandırdılar. Kararı duyunca çok üzüldüm. İnşallah Danıştay’dan ret kararı çıkar dedi.

Yorumlar

Yorumlar