Bahçeli’nin ortak yayın tepkisinin nedeni belli oldu!

Bahçeli’nin ortak yayın tepkisinin nedeni belli oldu!
11 Haziran 2019 10:04

Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım ortak yayınını İsmail Küçükkaya’nın yönetecek olması MHP lideri Bahçeli’nin tepkisini çekti. Bahçeli’nin MHP’ye program ile ilgili herhangi bir danışmada bulunulmadığı nedeniyle tepki gösterdiği belirtildi.

 

 

 

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya bugünkü yazısında İmamoğlu-yıldırım ortak yayınında moderatörün İsmail Küçükkaya olarak belirlenmesine Bahçeli’nin neden tepki gösterdiği yazdı. Sarıkaya yazısında, “MHP’ye program ile ilgili herhangi bir danışmada bulunulmamış” ifadelerini kullandı.

 

 

İşte Sarıkaya’nın yazısının ilgili kısmı:

 

 

Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli’nin dün akşam saatlerinde twitter üzerinden Küçükkaya’nın program moderatörlüğüne sert itirazları karşılık bulmaz ise…

Bahçeli’nin tepkisinin nedenine gelirsek…

Aktarıldığına göre, karşılık beklemeden İstanbul’da aday çıkarmayacağını açıklayan, Yıldırım’ın ortak adayı olduğunu ilan eden MHP’ye program ile ilgili herhangi bir danışmada bulunulmamış.

Bu gelişme, “Kürdistan…” söylemiyle yükselen, ancak “kol kırılır yer içinde kalır” anlayışıyla bir süreliğine içe atılan tepkiyi de dışa çıkarmış.

 

 

https://www.haberturk.com/yazarlar/muharrem-sarikaya/2488210-secim-sahasinda-gorunecekler

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar