Bahçeli, TTB’yi hedef aldı: Derhal ve gecikmeksizin kapatılmalı

Bahçeli, TTB’yi hedef aldı: Derhal ve gecikmeksizin kapatılmalı
16 Eylül 2020 20:50

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk tabipleri Birliği’ni (TTB) hedef aldı. TTB’yi “İhanet oluşumu” olarak nitelendirdiği açıklamasında Bahçeli, “Türk bulunan Tabipler Birliği Derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır” dedi.

 

 

TTB, artan Koronavirüs vakalarına dikkat çekmek ve yaşamını yitiren sağlık çalışanlarını anmak amacıyla tüm sağlık çalışanlarını bir hafta boyunca yapacakları eylemlere katılmaya çağırdı.

TTB’den yapılan yazılı açıklamada, “Suçu vatandaşa, yükü hekimlere ve sağlık çalışanlarına yıkanların tarihsel sorumluluğunu her gün ama her gün hatırlatmaya devam edeceğiz” denilmişti.

Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada TTB’nin eylemine yönelik “Türk Tabipler Birliği isimli ihanet oluşumu sözde artan vakalara, hayatını kaybeden insanlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza dikkat çekmek maksadıyla tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takacakmış! Bu teşebbüs zehirli ve zillet bir komplodur. Türk Tabipler Birliği, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli açıklamasının devamında “Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır” dedi.

 

 

Yorumlar

Yorumlar