Aziz Kocaoğlu: Sokakta insanlar ‘artık partiye bu yönetim olduğu sürece oy vermeyeceğiz’ diyor

Aziz Kocaoğlu: Sokakta insanlar ‘artık partiye bu yönetim olduğu sürece oy vermeyeceğiz’ diyor
13 Ağustos 2018 12:45

CHP’de parti içi muhaliflerin Tüzük Kurultayı toplanması için imza toplamak alternatifi başta olmak üzere, seçimli olağanüstü kurultay toplanması için yeniden imza hareketi başlatmak veya yerel seçim sonrası yeniden hareketi başlatmak seçeneklerini masaya yatırmak için Ankara’dak toplandı.

 

 

İzmir’den İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Alaattin Yüksel, Asuman Ali Güven, Nevzat Kavalar gibi isimlerin de katıldığı toplantıda ortak görüşün Tüzük Kurultayının toplanmasından yana olduğu öngörülüyor.

 

 

AZİZ KOCAOĞLU, ‘BU YÖNETİM OLDUĞU SÜRECE CHP’YE OY VERMEYECEĞİZ’ SÖZLERİNİ AKTARDI

 

 

Öte yandan toplantıya katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce gibi bir konuşma yaptığı kaydedildi. Edinilen bilgilere göre, Başkan Aziz Kocaoğlu, sokakta insanların mevcut yönetim olduğu sürece bir daha CHP’ye oy vermeyecekleri yönünde beyanda bulunduğunu anlatarak, uzlaşılması gerektiği yönünde görüş bildirdiği belirtildi.

 

 

BAŞKAN KOCAOĞLU, TÜZÜK KURULTAYI ÇIKMA KARARINI DESTEKLEYECEĞİNİ BELİRTTİ

 

 

Başkan Kocaoğlu’nun, toplantıda olası Tüzük Kurultayı kararı çıkması durumunda da kararı destekleyeceğini açıklayarak,

“Sokakta insanlar artık partiye bu yönetim olduğu sürece oy vermeyeceğiz diyor. Uzlaşı gerekiyor. Buradan bir tüzük kurultayı çıkarsa da destekleyeceğim.” dediği kaydedildi.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar