‘Ankesörlü telefon’ soruşturmasında Genelkurmay’a 5 bin kişilik liste

‘Ankesörlü telefon’ soruşturmasında Genelkurmay’a 5 bin kişilik liste
3 Mart 2018 10:53

‘FETÖ’nün mahrem yapılanmasındaki iletişim sistemi olduğu iddia edilen ‘ankesörlü telefon’ soruşturmasında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 5 bin civarında ‘kripto’ askeri tespit etti. Savcılık, ‘şüpheli’ listesindeki askerlerin isimlerini Genelkurmay Başkanlığı’na bildirdi.

 

 

‘FETÖ yapılanmasında görev alan ‘imam’ların, deşifre olmamak için kendilerine bağlı örgüt üyelerini kontörlü telefonlardan aradığı iddia edilirken, bu kapsamda birçok ilde soruşturma başlatıldı. Gazete Habertürk’ten Fevzi Çakır’ın haberine göre, Soruşturmalar kapsamında halen deşifre olmayan ve FETÖ ile iltisakı bulunan çok sayıda subayın ismine ulaşıldığı iddia edildi.

 

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmada ilk olarak kontörlü-ankesörlü telefonlarla görüşme yapanların HTS dökümlerini çıkardı. Bu şekilde HTS dökümlerinde yer alan numaraları kullanan askerler tespit edildi. Yanlış bir işlem yapılmaması için bu askerlerin aranma sıklığına göz atıldı. Birden fazla kez arananlar listeye konuldu. Daha sonra ise aynı telefondan başka askerlerin de ardışık olarak aranıp aranmadığı araştırıldı.

 

 

http://www.haberturk.com/ankesorden-cikan-kripto-listesi-genelkurmayda-1860777

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar