Ankara kulislerini sallayacak yazı: Erdoğan istifa etmeye mi hazırlanıyor?

Ankara kulislerini sallayacak yazı: Erdoğan istifa etmeye mi hazırlanıyor?
26 Nisan 2019 10:56

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, YSK’nın İstanbul için vereceği kararı değerlendirdi. Takan, “YSK kararını verdikten sonra Erdoğan partili Cumhurbaşkanlığından istifa eder” dedi.

 

 

Ahmet Takan, bugünkü “Bahçeli erken seçim çağrısı yapar mı?..” başlıklı yazısında,
 “YSK kararını verdikten sonra  Erdoğan partili Cumhurbaşkanlığından istifa eder. AKP Genel Başkanlığını Binali Yıldırım’a tekrar bırakır diyenler bile mevcut. “ dedi.

 

Takan, “Ali Babacan İngiltere’de bazı görüşmeler yapıp döndü. İstanbul’da bir grup sanayici ile de kapalı bir toplantı yaptığını işittim” dedi.

 

 

Ahmet Takan, Yeniçağ’da “Bahçeli erken seçim çağrısı yapar mı?” başlığıyla yayımlanan yazısında yeni partiyle ilgili kulislere dayandırdığı duyumlarını aktardı.

 

Takan şunları yazdı:

 

Fırat’ın doğusu, batısı… Güvenlikli bölge… Ne durumda?.. Bileniniz var mı?..

İdlib’de gözlem noktaları kurduk… Türk askeri operasyon yapabiliyor mu?…

Suriye ile el altından heyetler arası yapılan görüşmelerden bir sonuç elde edebiliyor muyuz?.. Esad’ın Türkiye’ye karşı inatçı tavrı kırılabildi mi?..

Barzani/YPG ittifakının bölgede her geçen gün daha da pekiştirildiğine dair haberler geliyor… İlerisini düşünen var mı?..

ABD, “Esad gitsin” işinde ayağını gazdan çekti…

S-400’ler…

ABD silah lobisi Trump’a baskı yapıyor, “gereğini yap” diye.”Türkiye S-400 füzelerini bedava bile olsa almasın” diyorlar. “Eğer bu bir delinirse NATO üyesi ülkelerde, Almanya bile  Rusya’dan S-400 alır” diye tam saha baskı yapıyorlar. Tek dertleri Türkiye’nin alması değil surda gedik açılmasını istemiyorlar.. . Cumhuriyetçileri, Demokratları kol kola girmiş Trump’a nefes aldırtmıyorlar. S-400’ler bunlar için ölüm kalım savaşı haline geldi!..

Trump, İran’a uygulanan yaptırımlarla ilgili Mayıs ayında bitecek muafiyeti uzatmayacağını açıkladı. S-400’ler yüzünden ekonomik tehditlerle sıkıştırılan Türkiye ne yapacak?… Nereden petrol alacağız?.. Hazinedeki paranın 50 milyar dolarını Suriyeliler için harcarken ortalığa hava basarken, bu işin sonu düşünüldü mü?.. Hazinenin altınları bozdurulup bozdurulup harcanırken yumurta kapıya yine sıkışınca vatandaşa “yastık altındakileri bozdurun” çağrısı mı yapacağız?..

Ekonomik kriz…

Menemen soğanla mı, soğansız mı yapılır tartışmalarıyla mı çözmeye çalışacağız. Yoksa, İMF’nin dayattığı yeni bir Kemal Derviş’e mi teslim olacağız?…

AKP’nin içi cadı kazanı gibi kaynıyor. Bir yanda Türkiye’yi stratejik çukurluğa gömen Ahmet Davutoğlu diğer yanda Abdullah Gül’ün İngiltere’de özel yetiştirip ülke siyasetine monte ettiği, Kemal Derviş’e uzunca bir süre akıl danışan Ali Babacan harıl harıl çalışıyor. R. Erdoğan’ın şu andaki muhaliflerinin partileşme gayretleri aslında 16 Nisan 2017 referandumu öncesi başlamıştı. Beklediler de beklediler… Siyasi kulislerde konuşulanlara göre. Ramazan bayramından sonra, Haziran ayı içinde daha da hareketlenecekler.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar