Anıtkabir ziyaretinde ‘Her şey çok güzel olacak’ detayı!

Anıtkabir ziyaretinde ‘Her şey çok güzel olacak’ detayı!
12 Temmuz 2019 11:24

İkinci kez İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu Başkan sıfatıyla Anıtkabir’i bugün bir kez daha ziyaret etti. İmamoğlu’nu bu ziyarette yalnız bırakmayanlar arasında “Her şey çok güzel olacak” sloganın esin kaynağı Berkay Samandağlı da vardı.

 

 

31 Mart 2019’da yapılan Mahali İdareler Seçimi’den zaferle çıkan ancak daha sonra mazbatası iptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 2 Nisan 2019’da Anıtkabir’i ziyaret etmiş bu ziyaret günlerce tartışma konusu yapılmıştı.

 

23 Haizran’da tarihi bir farkla yeniden kazanan İmamoğlu, ilki olay olan Anıtkabir ziyaretinin ikincisini, İstanbul’un CHP’li ilçe belediye başkanları ve meclis üyeleri ile birlikte gerçekleştirdi. Anıtkabir ziyaretine, davetli olan AK Partili ve MHP’li belediye başkanları ile meclis üyeleri ise katılmadı.

 

Ekrem İmamoğlu’nun ziyareti sırasında çekilen fotoğraflarda ise İmamoğlu’nu yalnız bırakmayan isimlerden biri dikkat çekti. Bu isim, iptal edilen 31 Mart seçimlerinden sonra İmamoğlu’nun otobüsünün arkasından kilometrelerce koşan ve İmamoğlu’na “Ekrem abi her şey çok güzel olacak” diyerek seçim sürecinde kullanılan slogana esin kaynağı olan Berkay Samandağlı’ydı.

 

1562914788_PHOTO_2019_07_12_09_21_53-630x420

 

 

Yorumlar

Yorumlar