Alçak saldırıya tanık olanlar anlatıyor: Çeşitli yerlere yerleştirilmiş kişiler!

Alçak saldırıya tanık olanlar anlatıyor: Çeşitli yerlere yerleştirilmiş kişiler!
21 Nisan 2019 19:34

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘Şehit cenazesine gidemez’ diyerek hedef gösterdiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu saldırıya uğradı.

 

 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da katıldığı bir şehit cenazesinde bir linç girişimine uğradı. Saldırının dışarıdan gelen bir grup tarafından gerçekleştirildiği belirten tanıklar, gerekli önlemlerin alınmadığını da belirtiyor.

 
SALDIRI DIŞARIDAN GELEN BİR EKİP TARAFINDAN YAPILDI

 

CHP’nin Çubuk İlçe yöneticisi Can Kaderoğlu, olayları şöyle anlattı:

 

“CHP ilçe yönetimi olarak, şehit ailesinin evini ziyaret ettik. Başsağlığı dileklerimizi ilettik. Hiçbir sorun yaşanmadı. Bugünkü saldırıda da köyden ve bölgeden kimse dahil olmadı. Biraz önce köy muhtarı ile de görüştüm. Kendisi de olayları dışarıdan gelen bir ekibin organize ettiğini söylüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş cenazeye geldiğinde ufak tefek kimi tepkiler oldu ancak Kemal Bey geldikten sonra grup tepkilerini artırdı. Saldırı uzun sürdü. Fiziki saldırının yanı sıra taş, sopa atıldı, ellerine ne geldiyse attılar. Saldırıyı çeşitli yerlere yerleştirilmiş kişiler başlattı ve organize etti. Kılıçdaroğlu’nu yaklaşık 10 kişilik görevli korumalar, 20’den fazla partili grup ve çok az sayıda güvenlik görevlisi korumaya çalıştı. Ciddi bir güvenlik önlemi yoktu. Oradaki görevlilere grubun biber gazı kullanılarak dağıtılmasını söyledik ancak cenazeye biber gazı sıkamayız dendi. Saldırı sırasında cenaze işlemleri yapılmıyordu ve bir saldırı vardı. Bu yönde bir adım atılmadı. Kemal Bey’in arabasına ve saldırıdan sonra girdiğimiz eve saldırılar devam etti.”

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar