Albayrak, Varlık Fonu’ndan istifa etmedi: Özgeçmişi değiştirildi

Albayrak, Varlık Fonu’ndan istifa etmedi: Özgeçmişi değiştirildi
23 Kasım 2020 21:18

Sağlık sorunlarını gerçekçe göstererek alışılmadık bir yöntemle Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak, Varlık Fonu’ndaki görevini sürdürüyor.

 

 

Fotoğraf: Reuters

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Instagram’dan yayınladığı metinle istifa ettiğini duyurmuştu. Dil bilgisi hatalarıyla dikkat çeken metin üzerine 27 saat boyunca resmi açıklama gelmedi. İstifa duyurusunu hükümete yakın birçok medya grubu yayınlamadı.

Ancak 27 saatin ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı istifayı doğruladı. Görevine sağlık sebepleri nedeniyle devam edemeyeceğini belirten Berat Albayrak’ın Türkiye Varlık Fonu’ndaki Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevi sürüyor.

Varlık Fonu’nun yönetim kurulu üyelerini tanıttığı sayfasına Albayrak’ın özgeçmişi istifa sonrasında yeniden düzenlendi.

İstifadan önce Albayrak’ın özgeçmişi şöyleydi:

“Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı olan Sayın Dr. Berat Albayrak, 25-26 ve 27. Dönem İstanbul Milletvekili olarak Meclis’e girmiş, 64-65 ve 66. Dönem Türkiye Cumhuriyeti Hükümetlerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev yapmıştır.”

İstifadan sonra ise özgeçmiş şöyle düzenlendi:

“Dr. Berat Albayrak, 25-26 ve 27. Dönem İstanbul Milletvekili olarak Meclis’e girmiş, 64-65 ve 66. Dönem Türkiye Cumhuriyeti Hükümetlerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev yapmıştır.”

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar