Akşener’den iktidara: Aşıya adamı olanın ulaşmasına izin verirseniz krize sebep olursunuz!

Akşener’den iktidara: Aşıya adamı olanın ulaşmasına izin verirseniz krize sebep olursunuz!
1 Ocak 2021 13:22

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Milletimizin içinde bulunduğu bu zor şartlarda aşıya sadece maddi imkânı olanın ya da adamı olanın ulaşmasına izin verirseniz, derin bir insani ve toplumsal krize sebep olursunuz” açıklamasını yaptı.

 

 

Akşener, aşı ile ilgili partisinin önerilerini bir yayınladığı bir video ile duyurdu.

 

 

“Gelecek aşılarla 25 milyon vatandaşımız aşılanacak”

 
Bilim insanlarının, toplumsal bağışıklığa ulaşmak için nüfusun en az yüzde 60’ının aşılanması gerektiğini hatırlatan Akşener, “Virüsün daha bulaşıcı mutasyonlarının oluşması durumunda ise bu oran yüzde 80’lere ulaşıyor. Ne var ki, iktidarın açıkladığı verilere göre ilk etapta 50 milyon doz aşı alımı için anlaşma yapıldığını görüyoruz. Yani kişi başına iki doz yapılacağına göre, gelecek olan aşılarla ancak 25 milyon vatandaşımızın aşılanabilmesi mümkün olacak.” dedi.

 

 

Akşener’den çağrı: Daha fazla aşı alımı için adım atın

 
Akşener, “Gelişmiş ülkelerin altında olan bu oran maalesef ülkemiz için de yetersiz. Bu nedenle iktidarı her şeyden önce nüfusumuzu dikkate alarak acilen daha fazla aşı alımı için adım atmaya çağırıyorum.” diye konuştu.

 

 

“Aşı konusunda eşitsizliğe izin verilmemeli”

 
Akşener, “Bunun yanında, sınırlı sayıda getirilen aşının; milletimizin sağlığı, ülkemizin ekonomik çıkarları ve fırsat eşitliğine özen gösterilerek planlı ve adil bir şekilde uygulanması çok önemli. Tüm dünya gibi vatandaşlarımız da aşıya bir an önce ulaşmayı bekliyor. Bu çok açık bir haktır. Bu sebeple aşını dağıtımında hiçbir eşitsizliğe izin verilmemesi gerekir. Başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere iktidarı bu konuda hassas davranmaya davet ediyorum.” ifadesini kullandı.

Yorumlar

Yorumlar