Akşener: Kaşıkçı cinayeti için Türkiye bilerek seçildi

Akşener: Kaşıkçı cinayeti için Türkiye bilerek seçildi
30 Ekim 2018 10:43

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Ağır bir ekonomik kriz yaşıyoruz. İktidar ‘cambaza bak’ der gibi her gün ortaya yeni şeyler atıyorlar. Suçu hep başkalarının üzerine atsa da bu kriz iktidarın eseridir” dedi.

 

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener , partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle:

 

 

“Emeklilikte yaşa değil saraya takılanları görüşmeye devam edeceğiz mecliste. Bizim tavrımız açık ve milletimizden yana. Milletimiz yararına bir öneri hangi partiden gelirse gelsin onay vereceğiz.

 

Ağır bir ekonomik kriz yaşıyoruz. İktidar ‘cambaza bak’ der gibi her gün ortaya yeni şeyler atıyorlar. Suçu hep başkalarının üzerine atsa da bu kriz iktidarın eseridir. Önce dış güçler dedi. Sonda dış güçlerle ilgisi yok dedi. Dün yine dış güçlere bağladı. Bütün bahaneleri tek tek tüketti. Milletimizle başbaşa kaldı. Tablo ortada, bankalar batık kredi deposu haline geldi. Firmalar ardı ardına iflas ediyor, şirketler işçi çıkararak ayakta durmaya çalışıyor, çiftçinin mahsulü para etmiyor. Bütçeye bakınca en büyük tasarrufun yatırımlarda olduğu açıklandı. İktisattan biraz anlasalar küçülme eğilime girmiş ekomide yatırımdan kısmanın daha kötüye götüreceğini anlarlardı. Kamu yatırımlarının kısılması ekonomiyi durma noktasıan getirecektir. Ne yazık ki damat bey hala işin ciddiyetinin farkında değil. Biraz kemer sıkılacak ve kriz atlatılacak. Tasarrufun ekonomiye en az zarar verecek kalemler yapılması gerekir

 

Kendi deyimiyle ekonomik kurtuluş savaşı verdiğimiz dönemde maaşını 74 bin liraya çıakrtıyor. Saraya buluyorsunuz, uçağa buluyorsunuz, zamma buluyorsunuz o halde milletimize de bul. Biz çok şey istemiyoruz, kendi maaşına yaptığın zaman kadar asgari ücretliye, öğretmene, savcıya zam. Karadeniz iki aydır feryat ediyor fındık fiyatları için. Durdu durdu 27 Ekim’de açıkladılar. 14 lira olarak açıklandı. Açıklandı ama üreticinin elidne fındık kalmadı ki. Borç aşmış gitmiş nasıl beklesin. Kilo başına aracının cebine 3 lira gitti.

 

2019 bütçesi adeta tarımı öldürmek üzere yazılmış. anayasamıza ve tarım kanununa göre tarıma milli gelirin yüzde 1’i oranında destek vermek zorundasınız. Geçen yıl 14 milyar verdiniz ama 30 milyar vermeniz lazımdı. Vermeniz gerekenin yüzde 40’ını veriyorsunuz. Yeni dönem için 44 milyar vermeleri gerekiyor

 

Kaşıkçı cinayeti bizzat Suudi devletinin operasyonudur. Bunlar prensten gizli iş çevirecek öyle mi? Suudi pensin kötü duruma düşürecek sonra Arabistan’a dönecek. Su cinayet için Türkiye bilerek seçilmiştir. Başka ülkede işlence bu cinayet konsolos dahil hepsini yakalar bir saate de konuştururlar. Sana ‘paranın ucunu gösterir alırız konsolosu. Sana diyorlar ki, ‘Papazı bırakması iki afta sürdü, bunda bize karşı gelecek yürek yok. O Konsolos cinayetten sonra bir hafta Türkiye’de kaldı. Şimdi gönderin biz yargılayalım diyorsun”

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar