Akşener Bodrum’da konuştu: Ankara, İstanbul ve İzmir bitti

Akşener Bodrum’da konuştu: Ankara, İstanbul ve İzmir bitti
26 Mart 2019 13:49

Yerel seçimlere sayılı günler kala partisinin Bodrum mitinginde konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Ankara, İstanbul ve İzmir bitti” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Seçim çalışmalarına Bodrum’da devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bölgede gördüğü 31 Mart atmosferini çok demokratik bulduğunu söyledi.

 

 

Bodrum adayları Mehmet Tosun’a, halka nasıl hitap etmesi gerektiğini sorduğuna dikkat çeken Akşener, “Mehmet kardeşime, ‘Neden bahsedeyim’ diye bir soru surdum. Çünkü Bodrum’da sadece projeler üzerinden güzel bir rekabet sürüyor. Dilerim ki, Mehmet Tosun’un bana bahsettiği Bodrum’daki güzel rekabet Türkiye’nin her tarafına yayılır. Projeler üzerinden seçmen kararını verir ve seçilen belediye başkanı 5 yıl boyunca görevini yapar” ifadelerini kullandı.

 

 

“SEÇMENİ VELİNİMET OLMAKTAN ÇIKARDILAR”

 

 

İktidar cephesinde, sürekli suçlayan bir siyaset anlayışının oluştuğunu belirten Akşener, “Genel seçim değil bu arkadaşlar. Bizler değil, partilerimizden genel başkan adayı olmuş arkadaşlar seçilecek. Ama çok uzun süredir gelen, ‘ceketimi assam kazanırım’ anlayışı seçmeni velinimet olmaktan çıkardı” dedi. Akşener konuşmasını şu sözlerle noktaladı:

 

 

“İYİ PARTİ KURULMAMIŞ OLSAYDI…”

 

 

“Temel soru şu: ‘Yorgunum, bırakıyorum’ deyip de, İYİ Parti’yi kurmamış olsaydık, nasıl bir seçim süreci olacaktı? Neden iktidar partisi bizim seçime girmememizi istedi? Neden bizimle kavga ediyorlar, neden beni tutuklatmak istiyorlar? Kale sayılan Bursa gidiyor. İYİ Parti kurulmamış olsaydı bu olur muydu? İstanbul’u ve Ankara’yı alıyoruz. Kutuplaşmayı isteyenlere inat, kutuplaşmayı ortadan kaldıran bir seçim atmosferini burada gördüm. Harika bir şey bu… Anadolu’nun her yerinde Cumhurbaşkanının fotoğrafı var ama belediye başkan adaylarının fotoğrafını göremedim.”

,

 

Yorumlar

Yorumlar