Akşener: Babacan ve Davutoğlu’nun önünü kesmek için erken seçim olabilir

Akşener: Babacan ve Davutoğlu’nun önünü kesmek için erken seçim olabilir
13 Ağustos 2019 09:36

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın parti kurma çalışmalarıyla ilgili olarak “Nasıl ki biz MHP’den ayrılıp partimizi kurma faaliyetini başlattığımızda önümüzü kesmek için Bahçeli seçim istediyse, şimdi de Babacan ve Davutoğlu için benzer bir durumla karşılaşıp, küt diye seçimi önümüzde bulabiliriz” dedi.

 

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gündeme ilişkin olarak Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya’ya konuştu.

“İYİ Parti lideri Akşener: ‘Erdoğan’a nankörlük yapanlar içeriden…” başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

 

‘ÖN KESMEK İÇİN ERKEN SEÇİM OLABİLİR’

 

– Bir erken seçim bekliyor musunuz?

Nasıl ki biz MHP’den ayrılıp partimizi kurma faaliyetini başlattığımızda önümüzü kesmek için Sayın Bahçeli seçim istediyse, şimdi de Babacan ve Davutoğlu için benzer bir durumla karşılaşıp, küt diye seçimi önümüzde bulabiliriz. Ben de Sayın Kılıçdaroğlu da seçimin zamanında olmasından yanayız. Sayın Kılıçdaroğlu ile de uyumlu bir politika izliyoruz.

 

‘ASIL İÇERİDEN NANKÖRLÜK YAPANLARLA NE DİYECEK?”

 

 

Ama Sayın Erdoğan, son seçim sonuçlarını farklı okuyor; kendisine ihanet edildiğine inanıyor. Kendisini Türkiye’nin babası gibi görüyor ve ‘o kadar çok iş yaptım, o kadar ekmek verdim, kıymetini bilmediler’ diye hayıflanıyor. Beka üzerinden tutturulan dil de onun karşılığıydı. Kendini baba gibi gördüğü için hizmetlerinin kıymetini bilmeyen herkesi ‘nankör’ diye değerlendiriyor. Ama kendisine nankörlük yapan biz değiliz, çünkü biz çok uzaktayız. Erdoğan’a nankörlük içeriden yapıldı. Adıl içeriden nankörlük yapanlara ne diyecek?

 

 

https://www.haberturk.com/yazarlar/muharrem-sarikaya/2512797-iyi-parti-lideri-aksener-erdogana-nankorluk-yapanlar-iceriden

Yorumlar

Yorumlar