AKP’ye yakın isimler birbirlerine girdi: İspatlamayan şerefsizdir!

AKP’ye yakın isimler birbirlerine girdi: İspatlamayan şerefsizdir!
16 Eylül 2019 08:21

Kaftancıoğlu hakkında yazdığı yazı yayınlanmayınca Yeni Şafak’la yollarını ayıran Özlem Albayrak, AKP’ye yakın yazarların hedefi oldu. Albayrak, kendisinin İBB’de personel olduğunu yazan Star yazarı Ersoy Dede ve Sabah yazarı Hilal Kaplan sosyal medya üzerinden birbirlerine girdiler.

 

 

Hükümete yakın Star gazetesi yazarı Ersoy Dede ise, bugünkü köşesinde, “Canan Güzellemesi’nin dayanılmaz hafifliği” başlıklı bir yazı kaleme alarak, Özlem Albayrak’ı hedef aldı.

Dede, Kaftancıoğlu yazısı yayımlanmadığı için Yeni Şafak’tan ayrılan Özlem Albayrak’ın İstanbul Büyükşehir (İBB) personeli olduğunu yazdı.

Sabah yazarı Hilal Kaplan bu yazıyı paylaşarak, “Kaftancıoğlu’nu savunmak adına gazetesinden ayrılan Özlem Albayrak, yazarlığın geçim kapısından fazlası olduğunu söyleyip ayrılmştı. Meğer yıllardır kadrosu İBBye bağlı olan BİMTAŞ Şirketi personeliymiş Ayrıca İBB olanaklarıyla ABDye dil eğitime de gitmiş” ifadelerini kullandı.

ÖZLEM ALBAYRAK: İSPATLAMAYAN ŞEREFSİZDİR!

Kaplan’a yanıt veren Albayrak ise, “İletişim mezunu, sosyoloji yüksek lisanslı, doktorasını bitrmek üzere olan, dil bilen birisinin, 4 bin 500 tl maaşla bir kurumda çalışması çok tuhafmış. Ne ihale aldım, ne danışmanlık yaptım, ne genel müdür oldum. Yalıda oturup hükümet kurup hükümet yıkan birine çok gelmiş!
İBB çalışanı olduğumu hiçbir zaman kimseden saklamadım, gazetenin de bilgisi dahilindeydi. Gazeteye dışardan yazı gönderiyordum. Belediye’den burs alıp ABD’ye gittiğimi ispatlamayan ise şerefsizdir.” mesajını paylaştı.

HİLAL KAPLAN: HODRİ MEYDAN

Albayrak’a tekrar yanıt veren Kaplan ise, “Gerçekler ortaya çıkınca CVsini sıralamış hanımefendi, ben aynı görgüsüzlüğü yapmam. Ama talebimdir: İBB kendisinden nemalanmış ne kadar yandaş/candaş gazeteci varsa açıklasın. Kim nerden nemalanıyor, hangi yazıyı hangi saikle yazıyor; bilmek okurumuzun hakkıdır. Hodri meydan!” dedi.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar