AKP’lilerin eşantiyon oyunu!

AKP’lilerin eşantiyon oyunu!
12 Aralık 2020 10:48

Gaziantep’e bağlı Şahinbey ilçesinde AKP İlçe Başkanlığı bir çanta içerisinde Covid-19’a karşı kolonya ve maskenin yanında Şahinbey Belediyesi logolu çeşitli eşantiyonları da dağıttı. CHP’li Belediye Meclisi üyeleri ise “Her düşünceden vatandaşın parasıyla alınan Şahinbey Belediyesi logolu eşantiyonlar aynı çantada dağıtılarak AKP propagandası yapılıyor” diyerek bu duruma tepki gösterdi.

 

 

AKP Şahinbey İlçe Başkanlığı içerisinde maske ve kolonyanın yanında Şahinbey Belediyesi logolu not defteri, defter, anahtarlık ve broşür bulunan çantaları dağıtmaya başlaması belediye meclisine de taşındı. Şahinbey’in CHP’li Belediye Meclis üyeleri, “Şahinbey’de 1 milyonun üzerinde vatandaşımız yaşıyor her görüşten, her düşünceden insanlar var. Bu kadar kişinin ödediği vergilerle alınan anahtarlık defter gibi eşyaları kendi siyasi parti çalışmalarınızda kullanırsanız bu hem etik değil hem ahlaki değil” açıklamasını yaptı.

 

 

Konuyu belediye meclisi gündemine de taşıdıklarını aktaran CHP’li meclis üyelerinden Uğur Kalkan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla da uygulamayı eleştirdi. Kalkan, Twitter’dan “AKP Şahinbey İlçe Başkanı mütevaziliğinden cevap veremiyor ama dağıttıkları çantanın içinde Şahinbey Belediyesi amblemli defterler ve anahtarlıklar da var. Diğer bir deyişle: Şahinbey’de her görüşten, düşünceden insanın vergileriyle alınanlar, AKP’nin kampanyasında dağıtılıyor. Konuyu Şahinbey Belediyesi aralık ayı meclis toplantısında da dile getirdik. Şahinbey’li hemşehrilerimizin hakkını ve hukukunu savunmak noktasında da konuyla ilgili girişimlerde bulunacağız” açıklamasını yaparak tepkisini dile getirdi.

 

 

“AKP, VERGİLERLE DEĞİL, KENDİ PARASIYLA ALDIĞI ÜRÜNLERLE SİYASİ ÇALIŞMA YAPABİLİR”

 

 

ANKA’nın sorusunu da yanıtlayan CHP’li Kalkan, Şahinbey AKP İlçe Başkanlığı’nın çalışmalarında sadece AKP’nin parasını ödediği ürünleri dağıtabileceğini vurgulayarak, şöyle konuştu;

 

“Bir siyasi parti bu tür siyasi çalışmalar yapabilir bunu kimse yadırgayamaz ama AKP Şahinbey İlçe Başkanlığını dağıtmış olduğu çantanın içinde Şahinbey Belediyesi logolu defterler anahtarlıklar yer alınca biz bunu doğru bulmadığımız ifade ettik. Ve konuyu Belediye Meclisinde gündeme getirdik. Siyasi parti bir çalışma yapabilir ama Şahinbey’de 1 milyonun üzerinde vatandaşımız yaşıyor her görüşten her düşünceden insanlar var. Bu kadar kişinin ödediği verilerle alınan eşyaları kendi siyasi parti çalışmalarınızda kullanırsanız bu hem etik değil hem ahlaki değil. Şahinbey Belediyesi kendi yaptırdığı anahtarlığı, defterleri ve broşürleri dağıtabilir buna kimse bir şey demez. AKP ilçe Başkanlığı da dağıtabilir, ama kendi ceplerinden aldıkları veya AKP’nin karşıladığı ürünleri dağıtabilir. Ama tutup da halkın vergileriyle alınan ürünleri AKP ilçe Başkanlığı çalışmalarında kullanırsanız bu yanlış olur.”

 


İşte o görüntü:

 
kalkan

Yorumlar

Yorumlar