AKP’li vakfın Atatürk ve Mehmet Akif Ersoy hazımsızlığı!

AKP’li vakfın Atatürk ve Mehmet Akif Ersoy hazımsızlığı!
5 Ağustos 2020 09:09

Laiklik karşıtlığıyla bilinen Birlik Vakfı, bir skandala daha imza attı. Vakıf, bu kez de Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u hedef aldı.

 

 

Sözcü’den Mehmet Pişkin’in haberine göre Birlik Vakfı’nın Atatürk, cumhuriyet ve laiklik düşmanlığı tam gaz devam ediyor. Vakfın Batman Şubesi yeni bir skandala imza attı. Şube, Ayasofya’nın açılışı nedeniyle 35 öğrenciyi Batman’dan İstanbul’a göndermeden önce Batman Üniversitesi yerleşkesinde tören düzenledi. Törende, yola çıkacak öğrencilerin fotoğrafları çekildi.

Fotoğraflar, Atatürk’ün resmi ve “Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, delalettir” sözü ile Mehmet Akif Ersoy’un resmi ve İstiklal Marşı’nın yazılı olduğu binanın önünde çekildi.

 

 

PHOTOSHOP KULLANARAK SİLDİLER

 

 

Uğurlama törenini takip eden yerel gazeteciler, bu fotoğrafları olduğu gibi kullandı. Ancak Birlik Vakfı Batman Şubesi yöneticileri, fotoğraflarda Atatürk ve Mehmet Akif Ersoy’un resimlerinin bulunmasını hazmedemedi. Vakıf, Twitter, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarından paylaştığı fotoğraflardaki Atatürk ve Mehmet Akif Ersoy’un resim ve sözlerini photoshop’la sildi.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar