AKP’li belediyelere bağış serbest!

AKP’li belediyelere bağış serbest!
2 Nisan 2020 10:26

İçişleri Bakanlığı kararıyla İstanbul, Ankara ve Antalya büyükşehir belediyelerinin korona virüsle mücadele kapsamında açtığı bağış hesaplarına bloke koyan AKP iktidarının belediyelerinin 5933 sayılı kanunu dayanak göstererek bağış toplamaya devam ettiği iddia edildi.

 

Günboyu Gazetesi’nde yer alan habere göre CHP’li Barış Yarkadaş’ın paylaştığı bilgiye göre AKP’li Şanlıurfa Belediyesi, Urfa Sanayici ve İş İnsanları Derneği’ne gönderdiği mektupta 5933 saylı kanun gereği bağışları kabul edeceklerini yazdı.

“CHP’Lİ BELEDİYELERİN TOPLADIĞI BAĞIŞLAR YASAYA UYGUN”

CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş’ın “CHP’li belediyelerin topladığı bağışlar yasaya uygundur” diyerek sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Bu belge elime az önce geçti. AKP’li Şanlıurfa Belediyesi, bugün Urfa Sanayici ve İş İnsanları Derneği’ne bir mektup yolluyor. Mektupta, belediyenin 5933 saylı kanun gereği COVİD-19 salgını için bağış kabul edebileceği belirtiliyor.

CHP’li belediyelerin topladığı bağışlar yasaya uygundur. Bir belediye başkanı, yurttaşa zor günde bir sabun, bir kolonya götüremeyecekse belediyeciliğin anlamı nedir?”

yarkadas

Yorumlar

Yorumlar